Zbigniew Ziobro w Zawierciu: Stop dla likwidacji miejsc...

  Zbigniew Ziobro w Zawierciu: Stop dla likwidacji miejsc pracy

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zbigniew Ziobro w czasie konferencji "Stop dla likwidacji miejsc pracy" organizowanej przed zawierciańską hutą
  1/15
  przejdź do galerii

  Zbigniew Ziobro w czasie konferencji "Stop dla likwidacji miejsc pracy" organizowanej przed zawierciańską hutą ©Patryk Drabek

  Zbigniew Ziobro przyjechał w poniedziałek do Zawiercia. Prezes Solidarnej Polski wziął udział między innymi w konferencji prasowej pod hasłem "Stop dla likwidacji miejsc pracy" organizowanej przed zawierciańską hutą.
  To właśnie w tym miejscu, zgodnie z zapowiedziami CMC Poland, pracę ma stracić ponad 200 osób. Zbigniew Ziobro przyjechał do Zawiercia na zaproszenie prezydenta Ryszarda Macha, który również brał udział w konferencji.

  - Prezydent Mach zwrócił się do mnie jako europosła z prośbą o podjęcie interwencji na forum Parlamentu Europejskiego w związku z groźbą zwolnień w hucie w Zawierciu. Problem hutnictwa w Polsce jestem tematem, który podejmowałem wielokrotnie w trakcie mojej pracy i w związku z tym zwróciłem się do Komisji Europejskiej z interpelacją - podkreśla Zbigniew Ziobro.


  Europoseł zapytał m.in. o to czy Komisja Europejska zna sytuację CMC Poland w Zawierciu oraz wie o planowanych zwolnieniach grupowych, czy komisja posiada programy wsparcia dla zwalnianych pracowników oraz czy w tym wypadku jest możliwe objęcie zwalnianych osób środkami z Funduszu Dostosowania do Globalizacji?

  - Chcemy w ten sposób wywrzeć presję nie tylko na Komisję Europejską, ale także na polski rząd. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby do zwolnień nie doszło, ale jeśli by się jednak tak stało, to zależy nam na tym, by zwalniane osoby miały zapewnione środki finansowe - zaznacza Zbigniew Ziobro. - Zwróciłem się również do polskiego rządu oraz do Komisji Europejskiej o zmiany w zakresie rozliczenia podatku VAT (chodzi o tzw. procedurę odwróconego VAT w obrocie prętami stalowymi - dop. red.), ponieważ rząd Platformy Obywatelskiej nie stanął na wysokości zadania. Domagamy się rychłych działań w tej sprawie - mówił podczas konferencji w Zawierciu Zbigniew Ziobro.

  Konferencji przyglądali się m.in. Jan Zamora i Zbigniew Rok, a więc inicjatorzy referendum w sprawie odwołania prezydenta Zawiercia. Odbędzie się ono w niedzielę, 16 czerwca.  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama