Ważne
  Prezydent Wodzisławia zostaje na stanowisku. Teraz...

  Prezydent Wodzisławia zostaje na stanowisku. Teraz referendum w Zawierciu

  Arkadiusz Biernat, BR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia:Ten wynik jasno wskazuje, że jest to blamaż tzw. referendystów. Ale trudno było spodziewać się lepszego wyniku.
  1/4
  przejdź do galerii

  Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia:
  Ten wynik jasno wskazuje, że jest to blamaż tzw. referendystów. Ale trudno było spodziewać się lepszego wyniku. Inicjatorzy nie walczyli na argumenty. To był zwykły populizm. Nawet nie przedstawili swojego kandydata na prezydenta. Wodzisławianie potwierdzili, że są za kontynuacją obecnej polityki miasta. Smuci mnie jedynie to, że nasze społeczeństwo zostało mocno podzielone. Teraz musimy te wszystkie podziały zniwelować. ©arc.

  W Wodzisławiu Śląskim zmian nie będzie. Organizatorom referendum w Wodzisławiu Śląskim najpierw nie udało się zlikwidować Straży Miejskiej, a później skrócić kadencji prezydenta Mieczysława Kiecy i Rady Miasta. We wszystkich przypadkach w referendum zabrakło wymaganej, 30- procentowej frekwencji. Odpowiednio do urn wybrało się: 17,46 (Straż Miejska), 14,95 (prezydent) i 14,92 (Rada Miasta) procent wodzisławian.
  - Nie ukrywam, że cieszy mnie ten wynik. Pozostając w domach wodzisławianie poparli mnie i mój program wyborczy - komentuje Mieczysław Kieca. Jak sam tłumaczy, wynik uzyskany przez referendystów można określić mianem "blamażu".

  Grupa referendystów widzi sprawę inaczej. - Spodziewaliśmy się większej frekwencji. Nie bez znaczenia był brak informacji o referendum. Nasze plakaty informujące o tym były zaklejane.
  Dodatkowo rozdawane ulotki przez sprzymierzeńców prezydenta nie pomagały. Namawiały do nieobywatelskiej postawy, aby pozostać w domu w tym czasie - wyjaśnia Ryszard Zalewski, radny i jeden z inicjatorów referendum. Referendyści nie zamierzają się załamywać tym wynikiem.

  - Prawie 6 tysięcy mieszkańców dało sprzeciw obecnej polityce. W dalszym ciągu będą patrzeć władzy na ręce. Może w przyszłych wyborach samorządowych wystawimy swoich kandydatów - dodaje Zalewski. Radny nie zamierza składać swojego mandatu. Tłumaczy, że jest jedyną opozycją w mieście.

  Mieczysław Kieca dzisiaj wybiera się na krótki urlop w góry. W poniedziałek wróci do pracy.

  - Gdyby mnie odwołano, wiele procesów zostałoby przerwanych w Wodzisławiu. Jeszcze w czerwcu musimy wyłonić firmę, która zajmie się wywozem śmieci w Wodzisławiu Śląskim. Wiele rozstrzygnie się w sprawie podziału funduszy unijnych. Pracy będzie sporo - snuje plany Mieczysław Kieca. Koszt referendów pochłonął około 160 tys. zł. Ale urząd dodaje, że to niejedyne straty... - Z powodu referendum kilku inwestorów zawiesiło negocjacje. Nie udało nam się sprzedać działki przy ulicy Pszowskiej. Wszyscy jasno potwierdzili, że do rozmów powrócą 10 czerwca - wylicza Kieca.

  W minioną niedzielę odbyło się referendum także w Koniec-polu pod Częstochową w sprawie odwołania burmistrza Józefa Kałuży i Rady Miasta. Do odwołania burmistrza i rady zabrakło nieco ponad 500 głosów.

  Frekwencja w Koniecpolu przekroczyła 25 procent. Czy stabilizacji chcą również mieszkańcy Zawiercia? Przekonamy się w niedzielę. Tam odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Macha. W Zawierciu uprawnionych do głosowania jest 42 tys. 936 osób.  *WIELKI FINAŁ: Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   straż miejska

   przechodzony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

   rozwalilo mnie to, że komendant straży miejskiej ma dobre samopoczucie po tym, jak 6 tysięcy ludzi opowiedziało się za likwidacją straży... gratuluję indolencji, komendancie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama