Szkoła nie zerwie umowy z operatorem

  Szkoła nie zerwie umowy z operatorem

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 zebrała się w czwartek wieczorem, by podjąć decyzję w sprawie wypowiedzenia umowy operatorowi telefonii komórkowej, której maszt postawiono na budynku szkoły. Rodzice postanowili pójść na ustępstwa, co oznacza, że szkoła raczej umowy z operatorem nie zerwie, a antena nie zniknie z dachu budynku.
  Już wcześniej ustalono, że decyzja o wyborze firmy, która przeprowadzi niezależne badania natężenia promieniowania będzie należała do rodziców. Przystał na to przedstawiciel operatora, czyli Polskiej Telefonii Cyfrowej.

  - Wybraliśmy już laboratorium, które zbada tło elektromagnetyczne na terenie szkoły i działki, na której placówka się znajduje, jeszcze przed uruchomieniem anteny. Otrzymaliśmy też informację od radcy prawnego, że umowa na montaż anteny spełnia wszystkie warunki polskiego prawa. Dowiedzieliśmy się także, że demontaż anteny pociągnąłby za sobą konsekwencje prawne i finansowe. Chodzi nawet o około 160 tysięcy złotych - mówi Adam Szydłowski, przewodniczący Rady Rodziców.

  Gremium to zażądało jednak, aby już po uruchomieniu anteny, w terminie do 30 dni, przeprowadzono kolejne badania.

  - Takie badania są wpisane w zobowiązania operatora. My o tym przypominamy. Chcielibyśmy jednak, aby pomiary przeprowadzano co pół roku przez pięć kolejnych lat - dodaje Szydłowski.

  Kilka tygodni temu rodzice zaprotestowali przeciwko uruchomieniu anteny. Dyrekcja szkoły podpisała wcześniej umowę z operatorem. Aprobowała ją poprzednia rada.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama