Oświadczenie poseł Handzlik

  Oświadczenie poseł Handzlik

  Zdjęcie autora materiału

  Aldona Minorczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Poseł Małgorzata Handzlik w oświadczeniu wydanym tuż po ogłoszeniu wyników głosowania stwierdziła, że decyzję Parlamentu o utrzymaniu jej immunitetu przyjmuje z ulgą.
  "Nigdy nie uczestniczyłam w kursie języka hiszpańskiego, nigdy nie domagałam się zwrotu kosztów uczestnictwa w wysokości 1447,24 euro, nigdy też żadne środki z tego tytułu nie wpłynęły na moje konto, toteż budżet Parlamentu Europejskiego ani żadnej innej instytucji nie został uszczuplony bezpodstawnie o powyższą kwotę na moją korzyść" - zaznacza Handzlik.

  Poseł dodaje, że "ważne jest dla mnie poinformowanie o tej administracyjnej pomyłce i tym samym oczyszczenie mojego dobrego imienia. Chciałabym, aby to przykre doświadczenie było lekcją, z której wszyscy wyciągniemy wnioski, dzięki czemu podobne sytuacje nie będą mieć miejsca".

  WIĘCEJ INFORMACJI O IMMUNITETACH MAŁGORZATY HANDZLIK I JACKA KURSKIEGO

  Z własnej inicjatywy zwróciła się z prośbą do właściwego organu w Parlamencie Europejskim o przyjrzenie się procedurze przyznawania i rozliczania środków przeznaczonych na podwyższenie kwalifikacji eurodeputowanych.

  Immunitet poselski chroni członków Parlamentu Europejskiego przed ograniczaniem ich niezależności, a w szczególności swobody głosowania oraz wolności wypowiedzi. Komisja Prawna oraz sam Parlament Europejski potwierdzili tym samym, że błąd administracyjny nie może stać się podstawą do odebrania posłowi immunitetu.  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama