Pomóżmy hospicjum!

  Pomóżmy hospicjum!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozmowa z Jolantą Grabowską-Markowską, prezesem Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis
  Spotykamy się w gronie przyjaciół Hospicjum. Jest ich wielu: rodziny osierocone, włodarze miast, posłowie, eurodeputowani, członkowie komitetu budowy nowego domu...

  Od grudnia 1990 roku ponad 4 tys. ludzi odeszło pod opieką hospicjum. Każdy z nich miał kogoś bliskiego, kto stał się bliski także naszemu domowi. Dzisiaj do ogrodu przyszli ludzie, którzy nas popierają, ale jeśli to poparcie nie będzie miało praktycznego wymiaru, jeżeli ktoś nie powie ludziom w województwie śląskim, żeby dali pieniądze na ten dom, bo taka inicjatywa ma sens, to nie wiem, jaka będzie nasza przyszłość. Ale jestem zdeterminowana, zrobię wszystko, żeby moi podopieczni mieli nowy, prawdziwy dom!

  W jaki sposób finansowane jest hospicjum?

  W 60 proc. z Narodowego Funduszu Zdrowia. Z czego funkcjonujemy? Z bożej opatrzności, z dobroci serca innych ludzi. Za nic nie pobieramy opłat. Rodziny w opiece domowej realizują recepty, ale nasze leczenie jest bezpłatne.

  Hospicjum cały czas czeka na pomoc wolontariuszy.

  Stale wspomaga hospicjum 40 wolontariuszy stałych i ponad stu akcyjnych. Ci stali też muszą się wykształcić. Wszyscy, którzy tutaj pracują, muszą przede wszystkim kochać ludzi. Ktoś mówi, że nie może pracować w hospicjum dziecięcym, bo jest zbyt wrażliwy. My szukamy właśnie takich najbardziej wrażliwych ludzi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama