"Uczelnia przyjazna studentom" to Wyższa Szkoła Humanitas w...

  "Uczelnia przyjazna studentom" to Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu [NASZ PLEBISCYT ROZSTRZYGNIĘTY]

  KK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Uczelnia przyjazna studentom" to Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu [NASZ PLEBISCYT ROZSTRZYGNIĘTY]

  ©Lucyna Nenow

  Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zwyciężyła w plebiscycie "Dziennika Zachodniego" i portalu naszemiasto.pl. Według naszych Czytelników i Internautów to właśnie ona jest "Uczelnią przyjazną studentom".
  "Uczelnia przyjazna studentom" to Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu [NASZ PLEBISCYT ROZSTRZYGNIĘTY]

  ©Lucyna Nenow

  Sosnowiecka uczelnia w głosowaniu pokonała między innymi Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz mające swe siedziby w Katowicach: Uniwersytet Ekonomiczny i Śląski Uniwersytet Medyczny.

  Sosnowiecka szkoła, która zainaugurowała działalność w 1997 roku pod nazwą Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu, uzyskała 1966 głosów. Była to pierwsza niepubliczna szkoła wyższa w Sosnowcu i druga w Zagłębiu. Jak podkreślają władze uczelni, misja placówki jest prosta. Od początku jej istnienia chodzi o budowanie w regionie silnego ośrodka akademickiego zajmującego się transferem wiedzy do praktyki oraz kreowaniem rozwoju regionalnego i lokalnego.

  Na drugim miejscu w naszym plebiscycie znalazła się Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza w Bielsku-Białej. Uczelnia ta uzyskała 1260 głosów. Na trzecim miejscu znalazła się Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. KK

  HUMANITAS BYŁA FAWORYTEM [ZOBACZ]

  Student jest dla nas wartością najwyższą. Tak było, jest i będzie

  Z Arkadiuszem Kaczorem, rzecznikiem Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu rozmawia Katarzyna Kapusta
  Co jest dla was najważniejsze w funkcjonowaniu uczelni?
  Na pewno to, że student jest dla nas wartością najważniejszą. Od samego początku przywiązywaliśmy dużą uwagę do jakości relacji ze studentami i tak jest nadal. Teraz otrzymaliśmy sygnał zwrotny w postaci wygranego plebiscytu. To przecież studenci oddawali w nim swoje głosy więc jest nam tym bardziej miło, że zostaliśmy przez nich docenieni i że czują się u nas komfortowo.

  Uczelnia istnieje już 16 lat. Co się w tym czasie zmieniło?
  Cały czas stawiamy na rozwój. Zaczynaliśmy od kierunków takich jak marketing i zarządzanie. Później doszły kolejne, w tym tak elitarne jak prawo, które można u nas skończyć w ciągu zaledwie 3,5 roku. Pozwala na to odpowiednia organizacja, zakładająca intensywniejszą naukę, kosztem skrócenia przerw między kolejnymi semestrami. To właśnie nas wyróżnia - pewna wizja, która uwzględnia zapotrzebowanie rynku i potrzeby tych, którzy u nas studiują. Dlatego można bez problemu pogodzić naukę w Humanitas, także na studiach dziennych, z pracą zawodową. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że nasi studenci muszą mieć możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów.

  Na co w najbliższym czasie zamierza stawiać uczelnia?
  W dalszym ciągu będziemy tworzyć takie warunki kształcenia, które pozwolą nam, tak jak do tej pory, zajmować silną pozycję na akademickiej mapie województwa.  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   elity wojewódzkie

   ::: (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 8

   uczelnia przyjazna studentom do tego stopnia
   ze umożliwia kupienie dyplomu 42 letniemu członkowi zarządu województwa ślaskiego, który do 40tki nie był w stanie ukończyć zadnych studiów hehe

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama