Policyjne konie w akcji! Pomyślnie przeszły egzaminy

  Policyjne konie w akcji! Pomyślnie przeszły egzaminy

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policyjne konie w akcji! Pomyślnie przeszły egzaminy
  1/7
  przejdź do galerii

  Policyjne konie w akcji! Pomyślnie przeszły egzaminy ©KMP Chorzów

  Wczoraj konie z chorzowskiej i częstochowskiej jednostki policji przechodziły egzaminy I i II stopnia. Cztery wierzchowce zaliczyły zadania kontrole, jakim zostały poddane. Wśród egzaminowanych koni znalazły się dwa młode rumaki: Toszek i Smyczek. Zobaczcie, jak sobie poradziły!
  Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowanie tłumu. Dlatego też podczas atestacji jeźdźcy i konie musieli wykazać się między innymi umiejętnością jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach - mówi Justyna Dziedzic z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

  Takich zasad musiały przestrzegać konie służbowe z chorzowskiej i częstochowskiej jednostki policji, które wczoraj pomyślnie przeszły egzaminy I i II stopnia. Wszystkie cztery wierzchowce, wśród których znalazły się dwa młode rumaki - Toszek i Smyczek, zaliczyły zadania kontrolne.

  - Całość egzaminów składała się z trzech części. Pierwsze dwie to czworobok i test sprawności użytkowej. Te egzaminy odbył się na terenie siedziby chorzowskiego zespołu konnego. Natomiast część trzecia to współdziałanie z pododdziałami zwartymi, które odbyły się w klubie sportowo-rekreacyjnym "Pegaz" w Częstochowie - tłumaczy aspirant Dziedzic.

  Komisja, pod przewodnictwem koordynatora z KGP w Warszawie, oceniała umiejętności jeźdźców, jak również zachowanie koni w sytuacjach dla nich stresujących. Konie musiały pokonać przeszkodę ogniową, tworzyć szyki podczas wystrzałów z mossbergów i wybuchów granatów hukowych.

  Dwa częstochowskie rumaki uzyskały atestację II stopnia, a egzaminy na uprawnienia I stopnia pozytywnie przeszły Toszek i Smyczek, z zespołu konnego z Chorzowa.
  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Mikołaj lata nad Śląskiem! ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA To nie jest fotomontaż
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Jak zdobyć becikowe  i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamiast koni dron

   maks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Konie w Policji - teatrzyk z okazji Święta Policji, ale dlaczego taki kosztowny. Konie w służbie są bardzo kosztowne, a mało skuteczne. Dron lub pies jest o wiele bardziej skuteczny i mniej...rozwiń całość

   Konie w Policji - teatrzyk z okazji Święta Policji, ale dlaczego taki kosztowny. Konie w służbie są bardzo kosztowne, a mało skuteczne. Dron lub pies jest o wiele bardziej skuteczny i mniej kosztowny, biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny nadszedł czas na zmiany ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama