Wyrok dla nastolatków za brutalne morderstwo w Częstochowie

  Wyrok dla nastolatków za brutalne morderstwo w Częstochowie

  js

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rzecznik Prokuratrury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek

  Rzecznik Prokuratrury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek ©janusz strzelczyk

  14-letni sprawca brutalnego zabójstwa 37-letniego częstochowianina do 21. roku życia będzie przebywał w zakładzie poprawczym. Jego rok starszy kolega jest obecnie na obserwacji psychiatrycznej w areszcie śledczym w Krakowie, gdzie biegli psychiatrzy zdecydują, czy będzie odpowiadał za swój czyn jak dorosły.
  Rzecznik Prokuratrury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek

  Rzecznik Prokuratrury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek ©janusz strzelczyk

  - Sąd rodzinny zakończył postępowanie w sprawie 14-letniego Karola W. O ile wyrok się uprawomocni, nieletni pozostanie w zakładzie poprawczym do 21. roku życia - informuje Bogusław Zając, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie.

  Sąd rodziny uwzględnił wniosek prokuratury, że drugi ze sprawców 15-letni Łukasz J. może odpowiadać za popełnioną zbrodnię jak dorosły. - Biegli zbadali 15-latka ambulatoryjnie, ale uznali, że na tej podstawie nie są w stanie określić, czy w momencie przestępstwa był on poczytalny i czy jest na tyle dojrzały, żeby za swój czyn być sądzony jak dorosły - wyjaśnia Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

  Do brutalnego morderstwa doszło 23 maja 2015 roku po godz. 23 przy al. Wojska Polskiego. Zwłoki 37-letniego Roberta R. zostały odkryte przez kajakarzy 6 czerwca w rzece Warcie w okolicach ul. Drogowców i Srebrnej.

  Mężczyzna miał na ciele ślady pobicia i 20 ran kłutych. Przy jego zwłokach nie znaleziono żadnych dokumentów. Jak się później okazało, zanim nastolatkowie wrzucili ciało do rzeki, zabrali portfel z dowodem. Nie było to jednak spowodowane chęcią kradzieży, tylko zatarciem śladów. Śledczy ustalili, że to brutalne morderstwo nie miało żadnych motywów.

  Z przyjętego przebiegu zdarzeń wynika, że 23 maja Robert R. pokłócił się z żoną i wyszedł z domu. Ok. godz. 23 pod wiaduktem prowadzącym na ul. Srebrną spotkał dwóch nastolatków, którzy wcześniej pili alkohol. W trakcie rozmowy z 37-latkiem gimnazjaliści zaczęli go bić. Chwilę później starszy z nich prawdopodobnie wyciągnął nóż i zaatakował nim ofiarę.

  Obrona zapowiedziała apelcję.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Mikołaj lata nad Śląskiem! ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA To nie jest fotomontaż
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama