Złote Buki GKS: Ulga finansowa z...

  Złote Buki GKS: Ulga finansowa z tęsknotą za ekstraklasą w tle

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Złote Buki 2015
  1/15
  przejdź do galerii

  Złote Buki 2015 ©GKS Katowice

  Złote Buki to tradycyjne coroczne nagrody GKS Katowice. W piątek wieczorem wręczono je już po raz siódmy. Sensacji nie było, ale emocji - jak zawsze - sporo
  Piłkarzem Roku został Grzegorz Goncerz (jego rywalami byli Alan Czerwiński, Łukasz Pielorz i Rafał Pietrzak). Najładniejszego gola strzelił Adrian Frańczak w spotkaniu z Olimpią Grudziądz (do wyboru były także bramki Pietrzaka z Chrobrym Głogów, Filipa Burkhardta i Wojciecha Trochima z Wigrami Suwałki, Krzysztofa Wołkowicza z Chojni-czanką i Goncerza z Dolcanem Ząbki).

  - Czasami się zastanawiałem czy możliwe jest zamknięcie oczu, kopnięcie piłki i zdobycie w ten sposób efektownej bramki. Jestem przykładem, że tak jest - śmiał się strzelec.

  Najlepszym meczem było zwycięskie 3:0 starcie z GKS Tychy (wygrało z derbami z Rozwojem Katowice, porażką 0:1 z Zagłębiem Sosnowiec, remisem z Chrobrym i zwycięstwem nad Dolcanem).

  - Dobrze, że wybrano spotkanie zakończone zwycięstwem. To dobry znak na przyszłość - komentował prezes Wojciech Cygan.

  Za Wydarzenie Roku uznano natomiast wsparcie finansowe UM Katowice, które pozwoliło pozbyć się zadłużenia (zostało ocenione wyżej niż plan stworzenia klubu wielosekcyjnego, komplet zwycięstw zespołu kobiet w III lidze i triumf Goncerza w klasyfikacji strzelców poprzedniego sezonu) . - W imieniu prezydenta chciałem przekazać, że GKS nadal nadal będzie klubem miejskim i nadal będzie wspierany z takim rozmachem aż do osiągnięcia celu, czyli awansu do ekstraklasy - mówił wiceprezydent Waldemar Bojarun.

  Takie wybory ogłoszono podczas wręczania Złotych Buków, tradycyjnych nagród GKS Katowice na uroczystej gali w MDK w Katowicach-Bogucicach.

  Złote Buki wręczano już po raz siódmy. Grzegorz Goncerz obronił trofeum wywalczone przed rokiem, co ciekawe także wówczas za najlepszy mecz uznano spotkanie z GKS-em Tychy. Kapitan GKS-u dorównał Adrianowi Napierale, który w kategorii „Piłkarz Roku” triumfował w 2010 i 2011 roku.

  Podczas gali na cel charytatywny zlicytowano obraz przedstawiający stadion przy Bukowej autorstwa trenera analityka Michała Siwiarskiego. Sprzedano go za 5100 złotych.  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Mikołaj lata nad Śląskiem! ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA To nie jest fotomontaż
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama