Pociągi wróciły na trasę Bytom - Gliwice! Bo to objazd

  Pociągi wróciły na trasę Bytom - Gliwice! Bo to objazd

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pociągi wróciły na trasę Bytom - Gliwice! Bo to objazd
  1/7
  przejdź do galerii
  Kilka razy pisaliśmy o zlikwidowaniu połączenia kolejowego między Bytomiem a Gliwicami. Taką decyzję podjęły Koleje Śląskie. Pasażerom nie pozostało nic innego niż przesiąść się do autobusu. Ale pociągi znowu jeżdżą tą trasą! Bo mają objazd! CZYTAJCIE KONIECZNIE
  Tymczasem jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na to, że w Bytomiu nadal zatrzymują się pociągi jadące do Gliwic. Zmieniono tylko godziny odjazdów. Jak to więc jest - pociągi jeżdżą z Bytomia do Gliwic czy zaniechały kursowania?

  LIKWIDACJA POŁĄCZEŃ BYTOM-GLIWICE OD 1 CZERWCA 2013

  Nasz Czytelnik napisał: "Proszę o interwencję w sprawie zmian w rozkładzie jazdy na trasie Bytom - Gliwice. Politycy zapowiadali działania, których celem jest poprawa rentowności Kolei Śląskich. W przypadku połączenia Bytom - Gliwice wprowadzane zmiany doprowadzą do zmniejszenia liczby pasażerów i wzrostu kosztów obsługi tej linii. Odnoszę wrażenie, że zarządowi Kolei Śląskich chodzi o to, żeby wykazać, że połączenie Bytom - Gliwice jest zbyt kosztowne, co pozwoli je zlikwidować" - tak rozpoczął list pan Paweł.

  "Od 9 czerwca obowiązuje nowy rozkład jazdy. Zgodnie z poprzednim rozkładem, z Bytomia po godzinie 7 rano (najpierw była to godz. 7.10, potem 7.05) odjeżdżał pociąg, którym chętnie podróżowały osoby dojeżdżające do pracy i studiujące w Gliwicach. Podróżujący chwalili to połączenie, ponieważ pociąg docierał do Gliwic kilkanaście minut przed godz. 8, co pozwalało na czas dojść z dworca do pracy lub na uczelnię. Nowy rozkład jazdy wycofał pociąg o 7.05. Zamiast niego, z Bytomia pociąg odjeżdża o 7.49 i zaraz po nim o 8.09, co spowoduje, że pasażerowie z siódmej będą musieli przesiąść się do autobusów i tramwajów, bo nie zdążą do pracy lub na uczelnie. Wcześniejsze połączenie osobowe jest przed ok. 5.50 - żeby dojechać pociągiem do pracy na 8 należałoby wstać przed 5" - tłumaczył nasz Czytelnik. I dodał: "Taka sama "zmiana na lepsze" jest wprowadzona po południu, na trasie powrotnej. Oblegany pociąg, który odjeżdżał z Gliwic o godzinie 16.28 został wycofany. Dla osób, które kończą pracę lub zajęcia na uczelni ok. godziny 16 oznacza to powrót do tramwajów i autobusów, bo pierwszy dostępny pociąg odjeżdża z Gliwic po 17.30. Do tego od pewnego czasu zamiast małych szynobusów, w których większość miejsc była zajęta, na trasie Bytom - Gliwice jeżdżą duże składy. Pasażerów korzystających z tego połączenia jest tyle samo, więc po co wprowadzać większe i droższe w eksploatacji pociągi?".

  "Podróż tramwajem lub autobusem na trasie Bytom - Gliwice, po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy, wydłuży się 2 lub 3 razy w stosunku do pociągu. W rozwiniętych metropoliach skraca się czas podróży, bo przekłada się to na warunki życia i atrakcyjność metropolii dla mieszkańców i inwestorów" - zakończył nasz Czytelnik.

  ODBYLIŚMY OSTATNIĄ PODRÓŻ NA LINII BYTOM-GLIWICE

  - Dlaczego Koleje Śląskie wprowadzają zmianę w rozkładzie jazdy, która spowoduje, że większość pasażerów zrezygnuje z pociągu na trasie Bytom - Gliwice po godzinie 7 i po 16? - spytał pan Paweł. - Na podstawie jakich kryteriów pociąg z 7.05 jest przesunięty na 7.49 lub na 8.09? Czy przeprowadzono w tej sprawie konsultacje społeczne? Dlaczego dwa pociągi odjeżdżają w tak krótkim odstępie czasu? Dlaczego zamiast małych szynobusów na trasie Bytom - Gliwice jeżdżą duże składy?

  Według naszego Czytelnika na stronie Kolei Śląskich trudno znaleźć informacje o zmianach w rozkładzie jazdy na trasie Bytom Gliwice. W oficjalnym rozkładzie nie ma połączenia Gliwice Bytom. - Co ciekawe, na stacji Bytom i Bytom Bobrek już wiszą informacje o zmianie w rozkładzie jazdy, firmowane przez PKP - zauważył pan Paweł.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   zbulwersowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   A informacji, kiedy wrócą pociągi z Gliwic do Bytomia ZERO!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w soboty pociągami się nie podróżuje wg kolei śląskich

   pasażer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 36

   może mi ktoś z kolei śląskich wyjaśnić jak dostać się w soboty do stacji Lubliniec by wsiąść do pociągu relacji Lubliniec-Wrocław główny który odjeżdża o godzinie 9:31?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TO WSZYSTKO NIC! OD 15 CZERWCA LECĄ KOLEJNE POCIĄGI, BO KŚ OGŁOSIŁY WAKACJE

   uważny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 32

   W mocno okrojonym rozkładzie jazdy pojawiło się kilka pociągów z oznaczeniem (De), czyli nie kursuje w okresie WAKACJI LETNICH od 15 czerwca!!! tak "leci" m.in. połączenie z Katowic do Bielska o...rozwiń całość

   W mocno okrojonym rozkładzie jazdy pojawiło się kilka pociągów z oznaczeniem (De), czyli nie kursuje w okresie WAKACJI LETNICH od 15 czerwca!!! tak "leci" m.in. połączenie z Katowic do Bielska o godz. 16.01. Pytam: jaka metodologia pozwoliła Kolejom Śląskim na wakacje od 15 czerwca?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama