Piekary Śląskie: Dawniej to był bajkowy park. Pora na remont

  Piekary Śląskie: Dawniej to był bajkowy park. Pora na remont

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Studenci Politechniki Śląskiej zaprojektowali park w Piekarach Śl. Na rewitalizację z budżetu miasta przeznaczono milion złotych
  Piekary Śląskie: Dawniej to był bajkowy park. Pora na remont
  Fontanna, kawiarnia, plac zabaw, skatepark, trasy biegowe, rolkowe i rowerowe. To wszystko może znaleźć się w parku przy ulicy Wyspiańskiego w Piekarach Śląskich. Pomysły na rewitalizację tego miejsca zgłosili na konkurs studenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jury, w skład którego wchodzili prezydent miasta, naukowcy gliwickiej uczelni i urzędnicy piekarskiego magistratu, w drodze konkursu z 12 koncepcji wyłoniło dwie zwycięskie. Ale to nie znaczy, że to jedna z tych koncepcji będzie realizowana. Bo teraz mieszkańcy miasta mogą wybrać tę, która najbardziej im odpowiada.

  Dziś w parku widzimy jedynie alejki, ławki, niedziałającą fontannę i kilka starych urządzeń na niewielkim placu zabaw.
  - Za mało atrakcji. Park jest duży i można go dobrze zagospodarować. Przecież jest wizytówką naszej dzielnicy, Kamienia - ocenia piekarzanka Justyna Opara. - Chciałabym, aby plac zabaw został zmodernizowany i bezpieczny dla dzieci, sama mam małe dziecko. Super byłaby też siłownia pod chmurką do poćwiczenia wiosną czy latem. Może skatepark. No i jak dla mnie trasy rowerowe - dodaje. Kazimierz Komor spacerował niedawno po parku ze swoim 9-miesięcznym wnuczkiem Igorem. Pamięta czas, kiedy park tętnił życiem.

  - W całym parku stały figury postaci z bajek. Był Czerwony Kapturek, była Królowa Śniegu oraz Jaś i Małgosia. A tam rybak łowił ryby - pokazuje. - Dla najmłodszych mieliśmy tu karuzele, na scenie odbywały się koncerty. Ale tak było około 30 lat temu - dodaje. Teraz pan Kazimierz marzy, by w parku powstała ścieżka zdrowia, może fontanna, by było piękniej.

  Park - według propozycji studentów - ma stać się miejscem aktywnej rekreacji dla mieszkańców z nastawieniem na edukację i historię Piekar Śląskich, z punktami gastronomicznymi.

  Projekty są dostępne dla mieszkańców w Ośrodku Kultury „Andaluzja”. Każdy może je przejrzeć, zaakceptować lub zasugerować inne rozwiązania. Opinie można wyrazić, pisząc na adresy mailowe: rzecznikprasowy@piekary.pl lub zp@piekary.pl, a także na profilu facebookowym Urzędu Miasta. - Na podstawie zwycięskiej koncepcji powstanie projekt budowlano-wykonawczy. Wkrótce rozpocznie się procedura jego wyboru. W przyszłorocznym budżecie zarezerwowano na tę inwestycję milion złotych - wyjaśnia Katarzyna Nylec, rzeczniczka UM w Piekarach Śląskich.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama