GDDKiA zapewnia: dziś skończymy remont na A4, ruch wróci do...

  GDDKiA zapewnia: dziś skończymy remont na A4, ruch wróci do normy

  Michał Nowak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont A4 w Rudzie Śląskiej
  1/9
  przejdź do galerii

  Remont A4 w Rudzie Śląskiej ©Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

  4,5 miesiąca korków, wielki wykop zamiast autostrady i zszargane nerwy kierowców. A wszystko przez jeden uskok na A4. Dziś koniec remontu.
  Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, dzisiaj, jeszcze przed zmrokiem, drogowcy opuszczą rudzki odcinek autostrady A4, na którym od czterech i pół miesiąca trwała wymiana fragmentu jezdni w obu kierunkach oraz prostowanie kładki dla pieszych między MOP-ami Wirek i Halemba. Dzisiaj organizacja ruchu ma wrócić do normy, a więc zostaną otwarte jezdnie w obu kierunkach.


  Roboty na rudzkim odcinku autostrady trwały od początku sierpnia i obejmowały prawie półtorakilometrowy odcinek drogi. Przez trzy miesiące z ruchu była wyłączona jezdnia w kierunku Gliwic, a na początku listopada roboty przeniosły się na jezdnię w stronę Katowic.

  Choć przez cały ten czas kierowcy mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku, na remontowanym odcinku każdego dnia dochodziło do zatorów, a nierzadko również do kolizji, które całkowicie paraliżowały ruch.

  Drogowcy musieli praktycznie wybudować fragment autostrady A4 od nowa.

  Roboty były związane z usuwaniem uskoku, który powstał w tym miejscu na skutek eksploatacji górniczej. Wybrzuszenie już raz zostało sfrezowane podczas remontu autostrady jesienią 2014 roku, ale takie działanie okazało się niewystarczające. Aby uskok więcej nie powrócił, drogowcy musieli uzdatnić podłoże autostrady na głębokości aż dwóch metrów.

  Czy uskok na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej na pewno już nie wróci? Umowa pomiędzy wykonawcą i GDDKiA mówi, że wykonawca udziela gwarancji na okres 60 miesięcy, a więc 5 lat. Remont autostrady kosztował niecałe 11 mln zł i pierwotnie miał się zakończyć już na początku listopada.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   korki?

   edek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Rzadko tam były korki, a zdjęcia są wymieszane z robotami na katowickim odcinku (gdzie były zatory przez większą część dnia). Coś Pan Michał Nowak się nie przygotował. Wstyd

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama