Katowice: Zobaczcie, jak przebiegał finał Szlachetnej Paczki...

  Katowice: Zobaczcie, jak przebiegał finał Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]

  SK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Zobaczcie, jak przebiegał finał Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]
  1/97
  przejdź do galerii

  ©Szlachetna Paczka

  Szlachetna Paczka 2015 w Katowicach: Ludzie dobrej woli połączyli siły, by święta były radosne dla wszystkich. W miniony weekend najbardziej potrzebujący mieszkańcy miast i miasteczek otrzymali świąteczne paczki. Radości i uśmiechom nie było końca. My wybraliśmy się do magazynu zlokalizowanego w Zespole Szkół Zakonu Pijarów, przy ul. Pijarskiej 7 w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia!
  Kim są "SuperW"? To wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy docierają do prawdziwej biedy. Odnajdują potrzebujących w swoim mieście, diagnozują sytuację, a na końcu podejmują decyzję o włączeniu danej osoby czy rodziny do projektu. Tutaj ich rola się jednak nie kończy, dbają bowiem o jak najlepsze przygotowanie pomocy przez ludzi dobrej woli. Darczyńcą mógł zostać każdy. Wystarczyło wybrać rodzinę, zaprosić do akcji znajomych, przygotować wspólnie paczkę i dostarczyć ją do magazynu.
  W stolicy naszego województwa finał akcji "Szlachetna Paczka", który odbył się w miniony weekend przebiegł bardzo sprawnie. Około 120 wolontariuszy, którzy działali na terenie Katowic podzieleni byli na sekcje - m.in. logistyczną, medialną, witającą darczyńców czy pakowania prezentów. Pomogli łącznie 213 rodzinom.

  - Każdy z nas opiekował się dwiema lub trzema rodzinami. Większość darczyńców dowiozła paczki w sobotę, jednak w niedzielę także jeździliśmy do rodzin aż do późnych godzin wieczornych. Osoby, którym pomagaliśmy były zróżnicowane - zarówno starsze, samotne, jak i rodziny wielodzietne czy ludzie borykający się z niepełnosprawnością - opowiada Weronika Urbanek, wolontariuszka.

  Wolontariusze są zgodni - właśnie w takich momentach, gdy można kogoś uszczęśliwić czuje się prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia. Podczas akcji "Szlachetna Paczka" często płynie wiele łez. Ale nikt się ich nie wstydzi.

  - Osobiście w weekend odwiedziłam 10 rodzin. Za każdym razem kiedy zaczynaliśmy wnosić paczki do domów rodzin pojawiała się niesamowita radość, i tak jak wspomniałam nie zbrakło też łez szczęścia domowników jak i samych wolontariuszy. To wspaniałe uczucie i niesamowita radość brać udział w Szlachetnej Paczce. Ładuje baterie do maksimum każdego wolontariusza, ale też pomaga rodzinie dać impuls do zmiany. Cała nasza ciężka praca w Projekcie owocuje ogromną satysfakcją, że robimy coś dobrego. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. - dodaje Weronika Urbanek.

  W całym województwie śląskim w akcję zaangażowanych było 1200 wolontariuszy. Pomogli 2481 rodzinom.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama