Ważne
  Czym jeżdżą prezydenci miast?

  Czym jeżdżą prezydenci miast?

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czym jeżdżą prezydenci miast?
  W Psarach pomyślano o środowisku, a jak jest w innych miastach? Sprawdziliśmy, czym jeżdżą prezydenci, burmistrzowie i wójtowie
  Czym jeżdżą prezydenci miast?
  Od wielu miesięcy alarmujemy o zanieczyszczonym powietrzu w województwie śląskim, a jednym ze sposobów na ograniczenie tego problemu mogłoby być wykorzystanie samochodów hybrydowych, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Czy nasi włodarze myślą o ekologicznych samochpdach służbowych? Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale w końcu przykład idzie z góry.

  Hybryda? Oczywiście  Wiedzą o tym w Psarach w powiecie będzińskim, gdzie urzędnicy oraz wójt Tomasz Sadłoń mogą korzystać ze służbowych samochodów i są to ekologiczne toyoty yaris i auris z silnikami hybrydowymi.

  Jak tłumaczy Milena Kucharska, rzeczniczka prasowa Urzędu Gminy w Psarach, taki ruch ze strony urzędników nie jest przypadkowy, ponieważ gmina ma uchodzić za miejsce, które jest przyjazne środowisku. Dodajmy, że te samochody nie zostały kupione, lecz są wypożyczane na podstawie specjalnej umowy kredytowej. Przykład chwalebny. Są naśladowcy?

  Upodobali sobie skody  Problemy ze smogiem dotyczą między innymi Żywca i Rybnik W tym pierwszym mieście burmistrz jeździ fordem focusem z 2009 roku.

  W Rybniku prezydent korzysta natomiast ze skody superb z 2007 roku.

  Okazuje się, że to bardzo popularna marka wśród samorządowców w naszym regionie.

  W lutym tego roku kupiono nowe auto dla prezydent Rudy Śląskiej, Grażyny Dziedzic. To skoda superb II limousine z 2014 roku. Sosnowiecki magistrat dysponuje skodą superb z 2004 roku (silnik 1.8, 150 KM) oraz skodą superb z 2012 roku (silnik 1.8, 160 KM).

  W Katowicach prezydent Marcin Krupa także podróżuje skodą - z 2014 roku, a prezydent Zawiercia skodą superb kupioną przez magistrat w 2013 roku. Silnik? 2.0 diesel. Rok produkcji: 2013. Na skodę postawiono również w Raciborzu i korzysta z niej prezydent Mirosław Lenk. Urząd Miejski w Będzinie dysponuje skodą superb (silnik 1.8.) z 2009 roku oraz skodą fabią II (silnik 1.4) z 2012 roku. Magistrat wykorzystuje te osobówki do celów służbowych na podstawie umowy najmu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   auta

   marcelina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   hybrydy to auta, ktore niedlugo mam nadzieje beda w wiekszej ilosci jezdzily po ulicach, od kiedy mialam mozliwosc jazdy probnej u chodzenia w warszawie, jestem 100% za takimi wlasnie autami

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do wiadomosci Rudzkich

   zaslepiony czytelnik do emerytury a co bedzie dalej " hanys" (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13

   Moja kochana Prezydent Dziedzic jezdzic musi Skoda!
   Jak przyjade to podaruje jej mojego Mercedesa za pocalunek w policzko i cos na uszko,kocham cie.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama