Samochody po powodzi mogą zalać nasz rynek. Jak rozpoznać...

  Samochody po powodzi mogą zalać nasz rynek. Jak rozpoznać zalany samochód? [PORADNIK]

  KG

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Istnieje kilka skutecznych metod rozpoznania samochodu popowodziowego. Najważniejszą jednak jest nasza czujność. Samochód dwu letni, bez wypadkowy za połowę ceny? Wydaje się podpadające, i warto właśnie na takie rzeczy zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

  Zbyt niska cena samochodu, powinna wzbudzić nasze wątpliwości. W takiej sytuacji istnieje ryzyko, że dany samochód posiada nieciekawą przeszłość. Przed kupnem takiego samochodu, warto wszystko dokładnie sprawdzić. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z usług specjalistycznej firmy, zajmującej się sprawdzaniem samochodów.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  MOTOFAKTY: PORADNIK DLA KUPUJĄCYCH SAMOCHODY


  Koszt takiej usługi, to niewiele bo około 200 złotych. Sprawdzenie takiego pojazdu przez kupnem, może okazać się wydatkiem o wiele niższym niż późniejsze, ciągłe dokładanie do popowodziowego złomu.

  Jeżeli decydujemy się kupić samochód, powinniśmy dokładnie sprawdzić większość jego elementów. Oprócz niskiej ceny, sprzedający będzie chciał ukryć przed nami fakt zatopienia samochodu. Naszą uwagę mogą przykuć zapachowe zawieszki oraz intensywny zapach odświeżacza powietrza. Sprzedawcy często tak robią, ponieważ chcą ukryć zapach zalanej tapicerki.

  Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest nierówna praca silnika. W przypadku silnika benzynowego na wolnych obrotach pojawią się problemy z elektroniką, która nie potrafi sobie poradzić z niedrożnością katalizatora zalanego wodą. W przypadku diesla oznaką będzie zalany szlamem filtr cząstek stałych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama