Narodowcy festiwal "Orle Gniazdo" chcą przenieść do Katowic

  Narodowcy festiwal "Orle Gniazdo" chcą przenieść do Katowic

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Narodowcy festiwal "Orle Gniazdo" chcą przenieść do Katowic
  1/2
  przejdź do galerii
  Festiwal "Orle Gniazdo" reklamowany przez organizatorów jako pierwszy w Polsce festiwal muzyki narodowej od samego początku wzbudza kontrowersje i sprzeciwy.
  Przypomnijmy, że festiwal "Orle Gniazdo" miał się odbyć w Siewierzu, jako prywatna impreza na 900 osób. Głosy sprzeciwu napływające do Urzędu Miasta i Gminy Siewierz, Starostwa Powiatowego, a także do Zajazdu Leśnego sprawiły, że festiwal sprawdzano bardzo dokładnie. Mieszkańcy Siewierza, przeciwnicy zapowiadanej w Zajeździe Leśnym imprezy uważali, że festiwal ma zabarwienie rasistowskie. Efekt?

  - Informujemy, że odstępujemy od realizacji umowy wynajmu terenu naszego ośrodka na organizację Festiwalu "Orle Gniazdo" - oświadczyła Zuzanna Guzik, menadżerka Zajazdu Leśnego w Siewierzu. - Umowa zawarta została z osobą prywatną, dlatego nie posiadaliśmy informacji o ideowym charakterze imprezy, aż do momentu ujawnienia listy wykonawców przez organizatora na jego stronie internetowej. Nie identyfikujemy się i nie wspieramy żadnych skrajnych ruchów i postaw ideologicznych, zwłaszcza naruszających normy polskiego prawa - dodała.

  Po tym jak Zajazd Leśny zerwał umowę z organizatorami, nie jest wykluczone, że impreza przeniesie się do Katowic. Ale czy tak będzie na pewno? Tego nie wiadomo, ponieważ organizatorzy festiwalu "Orle Gniazdo' szczegóły starają się utrzymać w tajemnicy. Ich zdaniem jest ku temu powód.

  - W związku z oszczerczą nagonką medialną przeciw festiwalowi tożsamościowemu - "Orle Gniazdo" odbędzie się w innym miejscu. Dokładne miejsce, które zaoferował nam jeden z mieszkańców Siewierza podamy drogą mejlową wszystkim, którzy zakupili lub zakupią bilety przez internet - napisali organizatorzy na oficjalnym profilu na Facebooku.

  CZY FESTIWAL ORLE GNIAZDO MA PROMOWAĆ FASZYZM? [CZYTAJ]

  Na tym samym portalu społecznościowym pojawił się także kolejny filmik promujący festiwal. Artyści występujący w filmiki zapraszają na festiwal 28 czerwca właśnie do Katowic. Gdzie konkretnie? Nie wiadomo.

  - Otoczka tej całej konspiracji tylko potęguję negatywną atmosferę wokół imprezy - napisał na Facebooku jeden z uczestników festiwalu.

  W katowickim magistracie o planach zorganizowania festiwalu w stolicy aglomeracji nie słyszeli.

  - Nie mamy na razie żadnych takich informacji - powiedział Jakub Jarząbek, rzecznik katowickiego urzędu miasta.
  Urzędnicy nie chcą też komentować, jakie stanowisko zajmą, jeśli pogłoski o nowej lokalizacji kłopotliwego festiwalu się potwierdzą. - Jeśli informacja się potwierdzi, na pewno podejmiemy decyzję w tej sprawie - mówi Jarząbek.
  Współpraca: LOTA
  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NO I POSZŁO - BYŁO MISTRZOSTWO ŚWIATA!

   eliscostello (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 20

   Na przekór wszystkim frajerzynom i poszukiwaczom taniej sensacji - ORLE GNIAZDO jest już historią, a raczej jej pierwszym, PRZEŁOMOWYM ROZDZIAŁEM: Polacy, Włosi, Czesi, Słowacy i Węgrzy razem,...rozwiń całość

   Na przekór wszystkim frajerzynom i poszukiwaczom taniej sensacji - ORLE GNIAZDO jest już historią, a raczej jej pierwszym, PRZEŁOMOWYM ROZDZIAŁEM: Polacy, Włosi, Czesi, Słowacy i Węgrzy razem, ponad 20 zespołów i świetna organizacja - następne edycję będą z jeszcze większym rozmachem. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brednie

   koxunell (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 16

   chyba w domu siedziałeś leszczyku... patrzyłeś na obrazek z kołomirem 'wielkim' jak twoja polska i paliłeś jointy, popijając ruską wódka, stąd te brednie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama