Charytatywne kalendarze i inne drobiazgi. Warto je kupić,...

  Charytatywne kalendarze i inne drobiazgi. Warto je kupić, żeby rozświetlić święta naszych bliźnich

  Barbara Siemianowska-Aniol

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dagmara Jarosik z częstochowskiego hospicjum prezentuje kalendarz na 2016 rok. Otrzyma go ten, kto kupi cegiełkę

  Dagmara Jarosik z częstochowskiego hospicjum prezentuje kalendarz na 2016 rok. Otrzyma go ten, kto kupi cegiełkę ©Bartłomiej Romanek

  W wirze świątecznych zakupów warto pomyśleć o tych świątecznych gadżetach, których zakup wspiera akcje charytatywne.
  Dagmara Jarosik z częstochowskiego hospicjum prezentuje kalendarz na 2016 rok. Otrzyma go ten, kto kupi cegiełkę

  Dagmara Jarosik z częstochowskiego hospicjum prezentuje kalendarz na 2016 rok. Otrzyma go ten, kto kupi cegiełkę ©Bartłomiej Romanek

  Charytatywne kalendarze, świece, kubki i słodkości - dzięki tym propozycjom możemy wesprzeć działalności fundacji, stowarzyszeń i hospicjów na Śląsku.

  Jeszcze do końca roku w kawiarniach Costa Coffee w całej Polsce dostępne będą wyjątkowe świąteczne pierniczki w kształcie gwiazdek, każdy za jedyne 2,50 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży pierniczków przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Fundacji Dr Clown i Fundacji Costa. W naszym regionie kawiarnie znajdują się w Galerii Sfera w Bielsku-Białej, w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, w galerii Silesia City Center w Katowicach i na ul. Stawowej 8 w Katowicach.

  Charytatywną akcję prowadzi też lotnisko w Pyrzowicach, wydając kalendarz „Katowice Airport” na 2016 r. Kosztuje 55 złotych. Można go kupić na portalu Allegro, wystawiono 200 sztuk, a dochód ze sprzedaży trafi do Fundacji Iskierka.

  Wspomóc można podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w Katowicach. W tym roku dochód ze sprzedaży kalendarza „Dżentelmeni - stop bosym stopom”, dzięki Olivierowi Janiakowi, trafi w części do katowickiego stowarzyszenia. Kupić można go we wszystkich drogeriach Rossmann i sklepach CCC. Kosztuje 79,90 zł.

  Kalendarz charytatywny ufundowali też przedsiębiorcy z powiatu mikołowskiego. Jego bohaterką jest ośmiomiesięczna Natalka Daszkiewicz z Orzesza. Dziewczynka urodziła się bez lewej rączki i będzie potrzebowała protezy kończyny. Dochód ze sprzedaży kalendarza zasili konto Natalki na ten zakup. Można go zamówić na profilu face-bookowym Natalki Daszkie-wicz, kosztuje 30 zł.

  W Częstochowie również będzie kalendarz, ale w prezencie za zakup cegiełki w cenie 50 zł. Dochód ma wesprzeć działalność Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. W kalendarzu są zdjęcia gwiazd, które pomagają hospicjum. Wśród nich są m.in.: Irena Santor, Anja Rubik, Marcin Gortat i Michał Milowicz. Cegiełki będzie można kupić od dziś do niedzieli w centrum handlowym M1 w Częstochowie.

  We wszystkich kościołach w Polsce tradycyjnie można zakupić świecę Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” i wesprzeć dzięki temu najuboższe rodziny.

  W tym świątecznym czasie pamiętać też warto o bezdomnych zwierzętach. Schroniska stają na wysokości zadania i organizują własne akcje charytatywne. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie na swoim profilu faceboo-kowym wystawia na sprzedaż świąteczne (i nie tylko) gadżety. Można tu znaleźć bombki, kubki, pudełka - wspólnym mianownikiem wszystkich propozycji są psie albo kocie motywy. Gadżety można odebrać w schronisku albo wybrać przesyłkę pocztą.

  Miłośnikom zwierząt przypadnie też do gustu akcja bytomskiego schroniska. Można kupić koszulki i torby z wizerunkiem psiaka lub kotka. Dochód ze sprzedaży wypełni jedzeniem miski podopiecznych schroniska.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama