PiS bierze się za służby cywilne. Przeciwne PO, PSL,...

  PiS bierze się za służby cywilne. Przeciwne PO, PSL, .Nowoczesna i... Kukiz'15

  AIP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przygotowany przez PiS projekt zmian w ustawie o Służbie Cywilnej przewiduje m.in likwidację Rady Służby Cywilnej. Daje też możliwość powołania na szefa Służby Cywilnej osoby spoza zasobu służby i umożliwia obsadzanie wyższych stanowisk w ministerstwach i urzędach administracji państwowej w drodze powołania a nie konkursów.
  Małgorzata Wassermann

  Małgorzata Wassermann ©Fot: Adam Wojnar/Polska Press

  W projekcie wykreślono dotychczasowy wymóg, że szef służby cywilnej musi posiadać co najmniej 5- letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w administracji rządowej lub co najmniej 7 lat kierować jednostką z sektora finansów publicznych. W projekcie zlikwidowano też zapis, że nowy szef służby cywilnej w okresie ostatnich 5 lat nie był członkiem partii politycznej. Według nowych przepisów, nowy szef służby cywilnej nie może być członkiem partii. - To polityczna czystka w administracji, służba cywilna będzie zrujnowana, pogorszy się jakość administracji - ocenił poseł Marek Wójcik z PO. Propozycje krytykowali także politycy Nowoczesnej i PSL.


  - Nie chcecie administracji apolitycznej, a przeciwnie, chcecie administracji powoływanej wprost przez polityków i zależnej od polityków - mówił poseł Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej.

  - Dzięki kilku kelnerom dowiedzieliśmy się, jak poprzedni rząd traktował konkursy w służbie cywilnej - mówiła w imieniu PiS Małgorzata Wasserman nawiązując do podsłuchanych w restauracjach rozmów m.in prezesa NIK, któremu prokuratura zarzuca ustawianie konkursów. - Chcemy, by wykształceni Polacy mogli swoje kompetencje wykorzystać w administracji rządowej. Słabi, niewydolni merytorycznie urzędnicy nie mogą blokować prac rządu- przekonywała Wasserman. Projekt ustawy został skierowany do komisji sejmowych.
  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ponie Kaczyński

   berkmon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   jo niy moga robić na dole bo sie kurzy. Jo bych mog robić u pona za dyrehtora, byda dyrehtorym miernym, biernym ale wiernym. ZA to byda mog zrobić ponu loda i niey chca wygryźć tych co tera robiom...rozwiń całość

   jo niy moga robić na dole bo sie kurzy. Jo bych mog robić u pona za dyrehtora, byda dyrehtorym miernym, biernym ale wiernym. ZA to byda mog zrobić ponu loda i niey chca wygryźć tych co tera robiom jyno w podziynce.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przecież PO wszystkie konkursy miała fikcyjne

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Marek Wójcik z PO nie ma ani krzty przyzwoitości w sprawie zatrudniania ludzi PO w administracji i wycinania tych, których nie są z PO zwłaszcza bezpartyjnych!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama