Pielegniarki odejdą dzisiaj od łóżek

  Pielegniarki odejdą dzisiaj od łóżek

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzisiaj, między godz. 11 a 13 pielęgniarki i położne ze szpitali czeladzkiego i będzińskiego wezmą udział w strajku ostrzegawczym. Odejdą od łóżek pacjentów. Nad chorymi będą czuwać tylko pielęgniarki oddziałowe. Pozostałe spędzą ten czas w szpitalnych świetlicach.
  - W ubiegłym roku, kiedy podpisane zostały nowe kontrakty, pieniądze nie zostały rozdzielone racjonalnie, czyli dla każdej z grup po równo. Jedne grupy zawodowe dostały mniej, inne więcej. Pielęgniarki z naszych szpitali zarabiają najmniej, porównując ze szpitalami okolicznymi. Nawet 1300 złotch netto. Nie chcemy dopuścić do tego, by musiały zwalniać się z pracy. Mniej pielęgniarek to gorsza opieka dla pacjentów - przekonuje Anna Zub, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie.

  Pielęgniarki uspokajają jednak, że w sytuacji zagrożenia życia pacjenta pospieszą z pomocą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama