Straż graniczna rozbiła siatkę przemytników. Obracali...

  Straż graniczna rozbiła siatkę przemytników. Obracali towarami wartymi ponad milion złotych

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Funkcjonariusze zabezpieczyli towar wart 1,1 mln zł
  1/4
  przejdź do galerii

  Funkcjonariusze zabezpieczyli towar wart 1,1 mln zł ©Fot. SG

  Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Bielska – Białej prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej z Bielska – Białej śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem towarów z podrobionymi znakami towarowymi z Turcji do Polski. Sprawa ma charakter międzynarodowy.

  14 grudnia, w ramach śledztwa, przeprowadzono szereg przeszukań na terenie kilku województw: śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, pomorskiego i kujawsko – pomorskiego.

  W wyniku tych działań ujawniono na Śląsku znaczne ilości perfum i odzieży z podrobionymi znakami znanych firm oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość ujawnionego towaru szacowana jest na ponad 1 100 000 złotych.

  Jednocześnie zatrzymano trzech obywateli Polski. W stosunku do jednego z nich Prokuratora Okręgowa w Bielsku – Białej wystąpiła z wnioskiem do Sądu o tymczasowy areszt na 3 miesiące, do czego Sąd się przychylił.

  Grupa przestępcza, która swój proceder prowadziła na szeroką skalę, była w zainteresowaniu Straży Granicznej już od dłuższego czasu.

  W przeciągu dziesięciu lat dochodziło do wielu prób przemytu na terytorium Polski towarów z podrobionymi znakami towarowymi. W ostatnich miesiącach kilkukrotnie funkcjonariusze SG ujawnili podrobione towary na łączną kwotę ponad 1 000 000 złotych.

  Zgromadzony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Bielska - Białej materiał dowodowy pozwolił na wszczęcie śledztwa, które ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama