Wojciech Kowalczyk zostaje w resorcie skarbu, a Krzysztof...

  Wojciech Kowalczyk zostaje w resorcie skarbu, a Krzysztof Sędzikowski w Kompanii Węglowej

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Wojciech Kowalczyk zostaje w resorcie skarbu, a Krzysztof Sędzikowski w Kompanii Węglowej

  ©Arkadiusz Gola

  Krzysztof Sędzikowski i Wojciech Kowalczyk nie odchodzą ze swoich stanowisk. Nowa Kompania Węglowa powstanie najdalej do połowy przyszłego roku przy czym jej dominującym udziałowcem nie będzie już Towarzystwo Finansowe Silesia. Nowa spółka ma przejąć wszystkie 11 kopalń obecnej Kompanii, choć nie jest przesądzone, że taki model docelowo się utrzyma. Tak można najkrócej streścić program dla największej górniczej spółki Unii Europejskiej, jaki dziś w Katowicach przedstawił Krzysztof Tchórzewski, szef ministerstwa energii.
  Wojciech Kowalczyk zostaje w resorcie skarbu, a Krzysztof Sędzikowski w Kompanii Węglowej

  ©Arkadiusz Gola

  Rozpoczynając spotkanie z dziennikarzami minister Tchórzewski na początek przedstawił dwie najważniejsze dziś osoby w polskim górnictwie: jedną jest jego zastępca - Grzegorz Tobiszowski, który pełni funkcję sekretarza stanu w resorcie energii, drugą natomiast mianowany jeszcze przez Ewę Kopacz Wojciech Kowalczyk, sekretarz stanu w ministerstwie skarbu państwa i pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.
  Jak można usłyszeć w kuluarach nowa ekipa rządząca zdecydowała się zatrzymać Kowalczyka ze względu na jego rozeznanie w instytucjach finansowych oraz wyrobione kontakty w Komisji Europejskiej. A właśnie od decyzji Brukseli zależy w tej chwili kluczowy dla sektora wydobywczego w Polsce los ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego (określa ona zasady i czas udzielania pomocy publicznej dla kopalń).

  Duet Tobiszowski - Kowalczyk (żartobliwie można by powiedzieć o górniczej koalicji PO z PiS-em) na poziomie Kompanii Węglowej uzupełniać ma... Krzysztof Sędzikowski. Co prawda prezes spółki na dwa dni przed październikowymi wyborami parlamentarnymi złożył rezygnację ze stanowiska zapowiadając, że odchodzi wraz z końcem grudnia, ale wczoraj okazało się, że wycofał swą rezygnację i pozostaje na stanowisku.

  - My uważamy, że możemy z nim dalej współpracować, a i on również tak uważa. To dobry menadżer. Wspólnie będzie my w stanie doprowadzić do utworzenia nowej Kompanii Węglowej - stwierdził Krzysztof Tchórzewski.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A po co zostają?

   Górnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Szkoda, że zostają , to pokazuje, że PiS nie jest konsekwentne w swoich działaniach ....a to budzi mój sprzeciw!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama