Zabrze: Szajka oszustów wyłudzała pieniądze na zakup sprzętu...

  Zabrze: Szajka oszustów wyłudzała pieniądze na zakup sprzętu elektronicznego

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali szajkę, która wyłudzała kredyty w sklepach. Wpadli, gdy usiłowali wyłudzić kolejny w sklepie z artykułami elektronicznymi. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.
  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabrzańskiej komendy zatrzymali 3 mężczyzn, którzy zajmowali się wyłudzeniami kredytu na zakup sprzętu elektronicznego. Wpadli wczoraj w jednym z centrów handlowych w Zabrzu.

  Mężczyźni w wieku 53, 27 i 25 lat przyszli do sklepu w celu zakupu w systemie ratalnym lodówki i 49-calowego telewizora. Najstarszy z mężczyzn złożył nierzetelne oświadczenie o zatrudnieniu i osiąganym dochodzie, wprowadzając w błąd pracownika sklepu.

  Oszuści odegrali scenkę przed pracownikami sklepu, udając ojca i synów, którzy robią wspólne zakupy. Usiłowali wyłudzić kredyt o wartości 4731 złotych. Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku przestępstwa.

  W trakcie zatrzymania 25-latek próbował podjąć ucieczkę, którą policjanci skutecznie udaremnili. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie czynności procesowych przyznali się do popełnionego w Zabrzu czynu.

  Zabrzańscy policjanci udowodnili również podejrzanym wyłudzenie kredytu na zakup laptopa i konsoli do gier. W ten sam sposób na terenie Gliwic dwa dni wcześniej wyłudzili kredyt na zakup w systemie ratalnym na kwotę prawie 6 tys. złotych.

  W wyniku podjętych działań policjanci odzyskali całe wyłudzone mienie. Konsola do gier znajdowała się w mieszkaniu jednego ze sprawców, a laptop był już zastawiony w lombardzie.

  Podejrzani również przyznali się i w tej sprawie. Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej karani. 53-latek miał dozór policyjny za znęcanie się nad rodziną i groźby karalne.

  25-latek niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za rozboje i udział w pobiciu. Dwa lata starszy mężczyzna karany był za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi nawet do 8 lat więzienia.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama