RAPORT DZ: ceny paliw w 30 miastach. Sprawdź gdzie najtaniej...

  RAPORT DZ: ceny paliw w 30 miastach. Sprawdź gdzie najtaniej zatankujesz

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wraz z nadejściem czerwca paliwa przestały tanieć. Jak zwykle przed wakacjami. Niestety, Pb95 i ON będą teraz drożeć. Jeszcze w maju bezołowiową PB95 można było kupić na niektórych stacjach w regionie nawet za 5,12- 5,19zł za litr - najtaniej od 18 miesięcy. Jednak w ostatnich dniach wzrost cen benzyny i oleju napędowego zaskoczył największych pesymistów. Na niektórych stacjach między ubiegłym weekendem a końcem tego tygodnia ceny wzrosły nawet 20-30 gr/l. Na szczęście, nie wszędzie. Sprawdziliśmy więc w 30 miastach regionu, gdzie paliwa są najtańsze.
  RAPORT DZ: ceny paliw w 30 miastach. Sprawdź gdzie najtaniej zatankujesz

  ©Paweł Relikowski

  Grzegorz Maziak, ekspert rynku paliw z portalu e-petrol.pl przypomina, że właściciele diesli odczuli podwyżki znacznie boleśniej niż tankujący benzynę. - To pierwszy wzrost cen oleju napędowego od marca. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się w czasie wakacji. Jedynie właściciele instalacji LPG w autach mogą cieszyć się tańszym paliwem. Jego cena nadal systematycznie spada i wiele wskazuje na to, że ta tendencja będzie się utrzymywać - prognozuje Maziak.

  Już dziś można spotkać ceny gazu poniżej 2,30 zł za litr, a jeszcze pod koniec ubiegłego roku wielu analityków zastanawiało się, czy montaż instalacji gazowej jest jeszcze w ogóle opłacalny.


  CZY KIEDYŚ SPADNĄ CENY PALIWA? [SPRAWDŹ]

  W tej sytuacji niewielkim pocieszeniem jest fakt, że w tym tygodniu paliwo w naszym regionie jest najtańsze w kraju. Uśrednione ceny wynoszą bowiem 5,36 zł za litr Pb95 oraz 5,31 zł za litr ON. Najdrożej tankują natomiast kierowcy z podkarpackiego płacąc średnio 5,50 zł oraz 5,44 zł za litr.

  KTÓRA STACJA NAJTAŃSZA? [SPRAWDŹ]

  Słaba złotówka i cena baryłki ropy na giełdach światowych powyżej stu dolarów oraz chęć większego zarobku dystrybutorów paliw to znak, że niebawem wakacyjne ceny na stacjach mogą wrócić do poziomu z roku 2012, kiedy to płaciliśmy za Pb95 i ONod 5,60 do 5,75 zł za litr. Czy przyjdzie nam zatem podczas wakacyjnych wojaży jeszcze głębiej sięgnąć do kieszeni? Oby nie.

  Wzrosty cen paliw na stacjach w ostatnim tygodniu trudno nazwać wahaniem rynku, bo kierowcy, którym wysechł bak na trasie i zmuszeni byli tankować na przypadkowej stacji, zapłacili nawet 20-30 gr więcej niż podczas poprzedniej wizyty przy dystrybutorze.

  Choć eksperci rynku paliw wieszczą dalszy marsz cen w górę, warto sprawdzić, czy rzeczywiście wszędzie jest drogo i czy nie da się zaspokoić głodu paliwowego naszych aut za niższą cenę.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ino

   ino (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 18

   na BUDOWLANYCH w Katowicach ON-5,15 Pb-5,20

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sosnowiec

   sosnowiczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 18

   Ciekawe, skąd takie informacje... W Sosnowcu najtaniej ON można kupić przy wygodzie w cenie 5,17

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama