Cieszyn: Czy Galeria Stela powstanie?

  Cieszyn: Czy Galeria Stela powstanie?

  Jan-Victor Landowski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Cieszyn: Czy Galeria Stela powstanie?
  Brak porozumienia pomiędzy miastem a inwestorem opóźnia rozpoczęcia budowy galerii. Firma INBAP zarzuca gminie blokowanie budowy. Urząd Miasta domaga się zaś dofinansowania do budowy drogi w sąsiedztwie galerii.
  Cieszyn: Czy Galeria Stela powstanie?
  Z płyty parkingowej byłego dworca autobusowego już jakiś czas temu miały zjechać maszyny budowlane, a w miejscu tym miała stać Galeria Stela. Jak na razie budowlańcy nawet nie rozpoczęli prac. Powód? Przeciągające się rozmowy inwestora z Urzędem Miasta w Cieszynie.

  - Dla nas, posiadających wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji handlowych na terenie całego kraju i współpracujących z lokalnymi samorządami, całkowicie niezrozumiałe są decyzje władz miasta Cieszyna.
  Od połowy 2012 roku dokładamy wszelkich starań, aby zbudować galerię. Kiedy w czerwcu 2014 roku uchwalono plan zagospodarowani przestrzennego dla terenu naszej budowy, liczyliśmy, że po długim oczekiwaniu, przystąpimy do prac budowlanych. Gdyby władze miejskie nie wprowadzały kolejnych zmian w projekcie swojej inwestycji, bezprawnej przebudowie już zatwierdzonego projektu ronda i zajęciu fragmentów naszej działki i tym samym blokowaniu nam dalszej realizacji inwestycji, Galeria Stela byłaby dziś otwarta dla klientów - uważa Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy firmy INBAP, będącej inwestorem galerii.

  Nieco innego zdania są władze miasta, z których to inicjatywy odbyło się spotkanie z inwestorem. Urząd Miasta przedstawił nam nim swoje żądania. Samorządowcy podtrzymali swoje oczekiwanie finansowe ze strony inwestora w wysokości 4 mln zł na przebudowę układu komunikacyjnego Cieszyna.

  Powodem, dla którego miasto chce otrzymać od firmy INBAP pieniądze na przebudowę układu komunikacyjnego jest dodatkowy ruch samochodowy, który będzie generowała planowana Galeria Stela.

  - Jeżeli Cieszyn otrzyma wsparcie z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, oczekiwanie wobec inwestora mogłoby zostać ograniczone, jednak nie mniej niż do 2,5 mln zł - informuje Aleksander Cierniak, doradca burmistrza Cieszyna.

  Jeżeli firma INBAP nie odpowie lub rozpocznie prace budowlane bez oglądania się na spowodowane tym konsekwencje komunikacyjne, miasto ma zamiar wysunąć roszczenia względem inwestora w wysokości 4 mln zł.

  - Każde nasze zamierzenie jest obecnie przez władze miasta i powiatu blokowane, a termin realizacji galerii przesuwa się w czasie. Powoduje to powstanie znacznych szkód, naprawienia których będziemy dochodzić przed sądem od burmistrza i starosty - zaznacza Czajkowska.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lepiej bez tego blaszaka

   Qwertyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Oby ta galeria nigdy nie powstała. Doprowadzi tylko do zamarcia głównej ulicy handlowej miasta (Głębokiej). Jeśli H&M, Reserved czy CCC chce się otworzyć w mieście niech lepiej poszukają kamienicy...rozwiń całość

   Oby ta galeria nigdy nie powstała. Doprowadzi tylko do zamarcia głównej ulicy handlowej miasta (Głębokiej). Jeśli H&M, Reserved czy CCC chce się otworzyć w mieście niech lepiej poszukają kamienicy w centrum i otworzą się w jednej z wielu ładnych kamienic na Głębokiej, lub na Rynku.
   Cieszyn nie musi być kolejnym miastem w Polsce z wymarłą główną ulicą handlową w mieście i blaszakiem handlowym vel "centrum handlowe".zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama