Szkoła w Turowie bez oznakowania

  Szkoła w Turowie bez oznakowania

  PP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Turowie (gmina Olsztyn) nie może się doprosić poprawienia oznakowania ulicy Szkolnej, przy której się znajduje placówka. Wprawdzie drogowcy zainstalowali tu znaki ostrzegawcze, ale nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych ani też progów zwalniających.
  - Zwróciliśmy się do wójta gminy z prośbą o podjęcie odpowiednich działań. jednak ul. Szkolna ma status drogi powiatowej i nie można na niej instalować tzw. leżących policjantów. Liczyliśmy jednak na oznakowanie przejścia odblaskowymi farbami - mówi Lidia Śmierciak, dyrektorka szkoły.

  Powiatowy Zarząd Dróg odpisał wójtowi Tomaszowi Kucharskiemu, że na odblaskowe znaki nie ma funduszy, zaś wykonanie przejścia dla pieszych - zdaniem drogowców - leży po stronie gminy, która ułożyła już nowy chodnik na ul. Szkolnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama