Dąbrowianie wybrali 70 nowych inwestycji

  Dąbrowianie wybrali 70 nowych inwestycji

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W 2016 r. w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypa-cyjnego przybędzie w mieście 70 nowych inwestycji. Będą kosztować ponad 7,7 mln zł.
  19 inwestycji drogowych, 11 siłowni zewnętrznych, 11 nowych placów zabaw oraz boisk, 8 gruntownych modernizacji miejskich skwerów i placów. To tylko część inwestycji, które w przyszłym roku będą cieszyć dąbrowian. W każdej dzielnicy zrealizowany zostanie bowiem przynajmniej jeden projekt, który zyskał największe poparcie w listopadowym głosowaniu w ramach III edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycy-pacyjnego.

  Wczoraj poznaliśmy wyniki wyborów dąbrowian. Ogółem złożonych zostało 247 projektów, a do ostatecznego wyboru przez mieszkańców trafiły 164 z nich o wartości 20 mln 857 tys. 791,04 zł. Podczas tygodniowego głosowania oddanych zostało łącznie 23 tys. 135 głosów, a frekwencja wyniosła ok. 25,15 procenta. W głosowaniu internetowym wzięło udział 6255 mieszkańców, a z tradycyjnej, papierowej formy oddawania głosów skorzystało 16 tys. 880 osób.

  Najwięcej punktów zdobył projekt w dzielnicy Reden-Adamiecki - remont chodników przy przychodni „Merkury”, przedszkolu nr 20 i budowa miejsc parkingowych dla mieszkańców. Poparło go 813 mieszkańców, a więc zebrał 7843 punktów. Największa frekwencja i to 100-procentowa odnotowana została w dzielnicy Łęka. Dzięki temu zrealizowany zostanie tutaj nie tylko zwycięski projekt (modernizacja terenu przy OSP w Łęce), ale także dwa dodatkowe.

  - To nagroda za 100-procentową frekwencję. I o to chodzi. Widać, jak mobilizują się mieszkańcy, jak bardzo są zainteresowani projektami. Wysoka frekwencja była też w Okra-dzionowie i Kuźniczce, ale są i takie dzielnice, gdzie tych głosów jest trochę mało. Mamy nadzieję, że to się zmieni - podkreśla Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najlepsze życzenia SMS na święta Bożego Narodzenia
  *Tani karp na święta: Gdzie i za ile kupić rybę?
  *Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
  *Tragiczny wypadek w Tychach: Dzieci zginęły, chociaż przejście było dobrze oświetlone

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama