Spotkanie noworoczne w pięknych murach rybnickiego muzeum

  Spotkanie noworoczne w pięknych murach rybnickiego muzeum

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska

  Spotkanie noworoczne w pięknych murach rybnickiego muzeum
  Wielu regionalnych przedsiębiorców pierwsze kroki po rozpoczęciu nowego roku skieruje w progi Muzeum w Rybniku, gdzie już 22 stycznia odbędzie się tradycyjne spotkanie noworoczne organizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego oraz Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczerę, a także Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości.
  Spotkanie noworoczne w pięknych murach rybnickiego muzeum
  Dla członków Izby, jej przyjaciół, przedstawicieli świata biznesu, nauki i samorządowców, będzie to doskonała okazja, by podsumować mijający rok, wymienić poglądy, uwagi. Ale spotkanie, to nie tylko wydarzenie towarzyskie. To także okazja, by Izba Przemysłowo-Handlowa uhonorowała te przedsiębiorstwa, które mimo zmieniającej się koniunktury, funkcjonują na rynku od wielu lat, rozwijają się, tworzą nowe miejsca pracy. A takich przedsiębiorstw, które spokojnie mogłyby ubiegać się o tytuł znakomitych pracodawców, solidnych fachowców, na lokalnym rynku nie brakuje. To często przedsiębiorstwa zarządzane przez kolejne pokolenia rodziny, oraz te które mimo niepewnych czasów przebranżawiają się i rozwijają w innych dziedzinach gospodarki. To firmy, które podejmują się szkolenia kadr i inwestują w innowacje. Noworoczne spotkanie jest bowiem okazją, by tym przedsiębiorstwom wręczyć honorowe medale za dotychczasową działalność. Odbiorą je przedstawiciele przedsiębiorstw, które świętują właśnie 60, 25, 15 i 10-lecia działalność.

  – Dobrych przedsiębiorstw, które mimo kryzysu radzą sobie dobrze, nie brakuje. Podczas spotkanie uhonorujemy te, które na dobre wpisały się w gospodarczy krajobraz regionu. Nie jest ważne, czy są to firmy, które z powodzeniem działają na rynku od trzech, dwóch dekad, czy 10 lat - wszystkie pokazują, że zaangażowaniem w pracę i konsekwencją działań zbierają doskonałe plony finansowe i są chlubą naszego regionu – mówi Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

  Tradycyjnie także, podczas zbliżającego się wielkimi krokami spotkania noworocznego wręczone zostaną Piramidy Wiedzy Fachowości i Przyjaźni "Ślonsko Hołda-Charlotte", nagrody przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową. W poprzednich latach tymi wyróżnieniami nagradzano między innymi samorządowców, naukowców i osoby, które swoją pracą przyczyniają się do rozwoju regiony.

  Spotkanie noworoczne rozpocznie się w Muzeum w Rybniku o godzinie 18.


  Elektroniczny podpis znacznie ułatwia życie przedsiębiorcom
  Wszyscy przedsiębiorcy, którzy w dobie internetu i elektronicznego obiegu informacji, chcą zadbać o jak największe bezpieczeństwo swoich danych, już teraz powinni zainwestować w podpis elektroniczny. Tylko w ten sposób będzie można bez wychodzenia z domu, podpisywać, przesyłać najważniejsze dokumenty do ZUS, Urzędu Skarbowego oraz wielu innych instytucji. Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego to jedyna instytucja w regionie, gdzie wydawane są certyfikaty kwalifikowane przeznaczone do składania i weryfikowania bezpiecznego podpisu elektronicznego, a także wydawanie certyfikatów niekwalifikowanych zaufanych przeznaczonych do podpisywania i szyfrowania poczty i plików.

  Rybnicka Iza to jedyne miejsce w regionie, gdzie uzyskać można podpis elektroniczny Sigillum, oferowanym przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy więc już dziś do Punktu Weryfikacji przy Izbie Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, ul. Rynek 12, 44-200 Rybnik, tel. 32 422 11 68.

  Śniadanie biznesowe to platforma wymiany poglądów
  Już 12 stycznia w „Rezydencji pod Wiatrakiem” w rybnickiej dzielnicy Popielów odbędzie się tradycyjne „Śniadanie biznesowe”. Celem tych spotkań jest przede wszystkim wymiana poglądów, informacji związanych z działalnością gospodarczą. Przedsiębiorcy z całego regionu coraz chętniej korzystają z tej formy spotkań, przez co cieszą się one niesłabnącym powodzeniem. Tym razem, podczas najbliższego śniadania odbędzie się prezentacja Ośrodka Szkolenia Białecki Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz jego oferty szkoleniowej. Na spotkanie powinni wybrać się więc wszyscy lokalni przedsiębiorcy, którzy w najbliższym roku chcą przeszkolić swoich pracowników, bowiem jego trakcie odbędzie się także pogadanka na temat możliwości skorzystania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2016 roku. W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa w spotkaniu należy kontaktować się z Izbą Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego drogą elektroniczną pod adresem: biuro@izbaph.rybnik.pl.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama