Częstochowa: festiwal Frytka Off już w piątek

  Częstochowa: festiwal Frytka Off już w piątek

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Frytkową paradę poprowadzi L'ombelico del Mondo
  1/2
  przejdź do galerii

  Frytkową paradę poprowadzi L'ombelico del Mondo ©Janusz Strzelczyk

  Chcecie zjeść smakowitą frytkę o smaku muzyczno-teatralnym, i to za darmo, to przyjeżdżajcie w najbliższy piątek i sobotę do Częstochowy. III Festiwal Kultury Alternatywnej Frytka OFF gwarantuje dobrą zabawę.
  - W tym roku frytkowy festiwal organizujemy na Promenadzie im. Niemena, w dzielnicy Północ - mówi Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta w Częstochowie. - Za rok wrócimy na ulicę Piłsudskiego. W tym roku organizacja tam festiwalu jest niemożliwa, z powodu remontu ulicy.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  W TYM ROKU FRYTKA OFF NA PROMENADZIE


  Festiwal narodził się na ulicy Piłsudskiego, zwanej Aleją Frytkową - bo jest tam kilkadziesiąt kiosków z tym przysmakiem. Wybrano to miejsce trochę z przekory. Okolica jest bowiem nieco podejrzana, chociaż to centrum miasta, sąsiadujące z reprezentacyjną aleją Najświętszej Maryi Panny. Trochę w bok od Piłsudskiego nie brakuje melin alkoholowych.

  Ale dwa pierwsze festiwale Frytka OFF świetnie się udały. Festiwal ma już renomę w polskim światku kultury alternatywnej (i nie tylko), jak również za granicą.

  Na Promenadzie im. Niemena czeka nas dobra zabawa. Nie zabraknie gwiazd. Jedną z nich będzie Maria Peszek, która wystąpi w sobotę o godz. 20.40 z godzinnym koncertem. O naszej festiwalowej Frytce jest też głośno na Wyspach Brytyjskich. Z Wysp przyjedzie na festiwal grupa The Whip. Jest to jeden z najlepszych zespołów z nurtu muzyki electro-punkowej. Ich występy to wielkie widowiska muzyczne. The Whip zobaczymy i posłuchamy na zakończenie festiwalu, w sobotę o godz. 22.10.

  Ale Frytka OFF to nie tylko muzyka. To także spektakle teatralne. W tym roku zobaczymy Teatr Niezależny TLEN, Teatr Narybek, Circus Ferus. Gotowi do działania są także instruktorzy tańca, graffiti oraz sztuki cyrkowej.

  Będzie tradycyjna frytkowa parada, którą poprowadzi - tak jak na pierwszym i drugim festiwalu - 15-osobowy zespół perkusyjny L'ombelico del Mondo.

  Uwaga. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama