Inhalatorium solankowe w Jastrzębiu wreszcie otwarte...

  Inhalatorium solankowe w Jastrzębiu wreszcie otwarte [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Inhalatorium solankowe w Jastrzębiu wreszcie otwarte!
  1/47
  przejdź do galerii

  Inhalatorium solankowe w Jastrzębiu wreszcie otwarte! ©Bartosz Wojsa

  Inhalatorium solankowe w jastrzębskim Parku Zdrojowym zostało wreszcie otwarte. Teraz mieszkańcy mogą z niego korzystać codziennie od godz. 8 do 19. Nawet w święta jastrzębianie licznie pojawiają się w tym miejscu. Zobaczcie zdjęcia!
  Jestem tutaj pierwszy raz, ale śledziłem budowę inhalatorium od samego początku. Genialnie wkomponowało się w charakterystykę tego parku. To wielki powrót do dawnej świetności uzdrowiska - mówi Stanisław Karasek, jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, który odwiedził dzisiaj inhalatorium solankowe w Parku Zdrojowym.

  Obiekt został wreszcie oddany do użytku. Teraz mieszkańcy i przyjezdni mogą z niej korzystać codziennie od godz. 8. do 19. Wszystko za darmo, drzwi są otwarte dla każdego.

  - Inhalacje solankowe wspomagają profilaktykę i leczenie schorzeń takich jak: nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli oraz zatok, rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa, niedoczynność tarczycy, nerwica wegetatywna, stres, ogólne wyczerpanie, stany wyczerpania głosowego oraz alergiczne choroby górnych dróg oddechowych - informuje Katarzyna Wołczańska z Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

  Wśród jastrzębian poruszenie, bo inhalacje solankowe wspomagają także komfort oddychania, zwalczanie i hamowanie stanów zapalnych oraz nawilżanie śluzówki. Przeciwwskazaniami są: ostre stany zapalne dróg oddechowych, nadczynność tarczycy oraz uczulenie na jod lub którykolwiek ze składników solanki.

  Zastosowana w inhalatorium oryginalna solanka z Zabłocia wydobywana jest od 1892 roku z odwiertu „Korona” w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie – Solanka z głęboko położonych złóż wód leczniczych – solanek jodkowych. Jest to naturalny surowiec o potwierdzonych właściwościach leczniczych, przeznaczony do pielęgnacji zdrowia i urody, tradycyjnie stosowany do kąpieli i inhalacji

  Solanka z Zabłocia zalegająca na dużej głębokości 450 – 650 m, to zakonserwowany relikt ciepłego morza, jest produktem wyjątkowym na skalę światową ze względu na stabilną, przebadaną i udokumentowaną zawartość biogenicznego jodu, dochodzącą do 140 mg/litr. Jod pochodzący z mineralizacji alg morskich oraz podwyższona zawartość wapnia i magnezu nadają solance wyjątkową skuteczność.

  - Inhalacje powinny odbywać się kilka razy w tygodniu i trwać od 30 do 60 minut - dodaje Katarzyna Wołczańska.

  Inhalatorium solankowe w Jastrzębiu wreszcie otwarte. Zobaczcie zdjęcia!  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama