Częstochowa prowadzi w plebiscycie na najpiękniej oświetlone...

  Częstochowa prowadzi w plebiscycie na najpiękniej oświetlone miasto

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak bajkowo wygląda Częstochowa. Wczoraj zajmowała pierwsze miejsce w naszym plebiscycie

  Tak bajkowo wygląda Częstochowa. Wczoraj zajmowała pierwsze miejsce w naszym plebiscycie

  Trwa plebiscyt „Świeć się z Energą i Dziennikiem Zachodnim“, w którym wybieramy najpiękniejsze bożonarodzeniowe iluminacje.
  Tak bajkowo wygląda Częstochowa. Wczoraj zajmowała pierwsze miejsce w naszym plebiscycie

  Tak bajkowo wygląda Częstochowa. Wczoraj zajmowała pierwsze miejsce w naszym plebiscycie

  Święta już za nami. Z pewnością na zdjęciach uwieczniliście rodzinną Wigilię czy wspólny spacer ulicami miasta. Te nadal przyciągają nas świątecznym klimatem. My w plebiscycie „Świeć się”, przeprowadzanym z Grupą Energa i „Dziennikiem Zachodnim”, chcemy wybrać to, które jest najpiękniej przystrojone na święta. Cały czas czekamy na wasze zgłoszenia. Przyjmujemy je w serwisie dziennikza-chodni.pl do 6 stycznia, czyli jeszcze przez ponad tydzień.

  Jednocześnie przypominamy, że głosowanie w plebiscycie już trwa. Do tej pory w naszym województwie największą liczbę głosów zebrała Częstochowa, na drugim miejscu uplasowała się Bielsko-Biała, a na trzecim Gliwice. W sumie o tytuł najpiękniej oświetlonego w Śląskiem miasta walczy już 30 miast.

  Zachęcamy do głosowania na swoje miasto. Bowiem w trwającym właśnie wojewódzkim etapie plebiscytu miejscowość, która zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma tytuł najpiękniej oświetlonego na święta miasta w regionie i awansuje do ogólnopolskiego finału. Co więcej, zdobędzie także wspaniałą nagrodę - 10 tysięcy złotych na energooszczędny sprzęt AGD, który władze miasta będą mogły przekazać na cel charytatywny. Zwycięzca finału ogólnopolskiego otrzyma kolejne 40 tys. zł na sprzęt AGD na szczytny cel.

  Zagłosuj na galerię

  Naszych Czytelników zachęcamy również do głosowania w plebiscycie „Świeć się galerio!”. Wybieramy w nim najpiękniej oświetloną galerię handlową. Wczoraj na pierwszym miejscu w naszym województwie znalazł się Focus Park w Rybniku. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze Gemini Park z Bielska-Białej oraz katowicka Silesia City Center. W tym przypadku również warto wspierać swojego faworyta. Ten nie tylko zyska przez zwycięstwo dodatkową promocję, ale tutaj Energa również przygotowała nagrodę. Ogólnopolskiego zwycięzcę w wybranym terminie odwiedzi mobilne centrum nauki Planeta Energii, które zapewnia wiele atrakcji edukacyjnych dla dzieci. Nie ma co zwlekać!

  Dla miłośników fotografii

  Wybór najpiękniej oświetlonego miasta i galerii handlowej, to dwa z trzech elementów „Świeć się”. Po raz kolejny plebiscytowi towarzyszy konkurs fotograficzny. Zgłosiło się do niego już 28 pasjonatów fotografii z całego województwa. Na razie najwięcej głosów nasi Czytelnicy oddali na zdjęcia Ewy Olmy z Rybnika, która uwieczniła na nich swoją wizytę w galerii handlowej oraz spacer po Rybniku. Na drugim miejscu znalazły się zdjęcia Kamila Gołębiewskiego, na trzecim Sebastiana Głom-bicy.

  Jeśli przez ostatnie dni udało Wam się uchwycić magię świąt na zdjęciach, zachęcamy do zgłoszenia się do „Świeć się”. Można to zrobić wchodząc na stronę dziennikzachodni.pl. Zgłoszenie zawierać może maksymalnie osiem fotografii. Pamiętajcie o krótkim opisie. Na osoby chętne do udziału w konkursie czekamy do 6 stycznia. Zgłaszać się można w czterech kategoriach: Moje Miasto, Mój Dom, Moja Rodzina i Moja Iluminacja. Do wygrania wspaniałe nagrody - aparaty fotograficzne i Grand Prix - zaproszenie na warsztaty, które poprowadzi słynna fotograf Lidia Popiel.


  *Sylwester w Katowicach 2015 z Polsatem PROGRAM + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze życzenia noworoczne 2016 KRÓTKIE SMS I ZABAWNE
  *Rolnik szuka żony ODCINEK ŚWIĄTECZNY 26 GRUDNIA
  *Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
  *Najpiękniejszy mural 3D w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA Poznaj historię

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama