Gliwice: koniec wielkiego remontu starówki

  Gliwice: koniec wielkiego remontu starówki

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rynek w Gliwicach

  Rynek w Gliwicach ©arc

  Nawierzchnie uliczek gliwickiej starówki wyremontowane. Miasto przymierza się też do wprowadzenia w tym rejonie tzw. strefy zamieszkania.
  Rynek w Gliwicach

  Rynek w Gliwicach ©arc

  Remont nawierzchni wszystkich uliczek gliwickiej starówki został zakończony. Tuż przed świętami otwarto ul. Basztową, ostatnią modernizowaną uliczkę w ramach prowadzonej przez miasto od 2011 r. inwestycji. Kiedy nawąskich, zachęcających do spacerów uliczkach wokół rynku zostanie wprowadzona tzw. strefa zamieszkania - bezwzględnepierwszeństwo mieliby wówczas piesi, a kierowców obowiązywałoby ograniczenie prędkości do 20 km na godzinę.

  Jak nas poinformowała Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, można już odliczać tygodnie do wprowadzenia tego rozwiązania. - Należy się tego spodziewać pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku - mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska. - Sukcesywnie stosowne znaki będą rozmieszczane w tym rejonie.

  Podzielony na etapy remont gliwickiej starówki rozpoczął się w 2011 r. Ostatnim fragmentem była ul. Basztowa (to tu znaleziono fundamenty średniowiecznej Bramy Białej, zwanej też Bytom-ską). Prowadzone równocześnie badania nie przeszkodziły w terminowym zakończeniu robót.

  - Udało się dotrzymać końcowego terminu realizacji, a inwestycję przekazano do użytkowania przed czasem - tłumaczy Marek Kała, prezes zarządu firmy Inwest-Complex, nadzorującej inwestycję w imieniu miasta.

  Dzięki oddaniu do użytku Basztowej, teraz da się jechać zarówno całymi ulicami Bytomską, Białej Bramy, Pod Murami i Wodną i dodatkowo pomaga to rozładować ruch na ul. Matejki.

  Jak informuje biuro prasowe gliwickiego Urzędu Miejskiego, po nowym roku Inwest-Com-plex przystąpi do rozliczenia inwestycji (jej wartość to około 44 mln zł). Inwestorem był samorząd Gliwic, a w jego imieniu - Inwest-Complex. Inwestycję zrealizowało konsorcjum firm PRUIM i Zakład Instalacji Budowlanych W. Szostak A. Duda.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Tak zbadanego przez archeologów rynku, jak w Gliwicach, nie ma nikt  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Najlepsze życzenia SMS na święta Bożego Narodzenia
  *Tani karp na święta: Gdzie i za ile kupić rybę?
  *Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
  *Tragiczny wypadek w Tychach: Dzieci zginęły, chociaż przejście było dobrze oświetlone

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdjęcia

   Wowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zdjęcie nie jest z Rynku jak odpisuje autor

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama