Agenci CBA weszli do starostwa w Tarnowskich Górach....

  Agenci CBA weszli do starostwa w Tarnowskich Górach. Sprawdzą umowę z kancelarią prawną

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Agenci CBA weszli do starostwa w Tarnowskich Górach. Sprawdzą umowę z kancelarią prawną
  CBA w starostwie w Tarnowskich Górach. Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza zgodność z prawem umowy, którą starostwo powiatowe zawarło z kancelarią prawniczą.
  Agenci CBA weszli do starostwa w Tarnowskich Górach. Sprawdzą umowę z kancelarią prawną
  Na pewno nie takiego świątecznego prezentu spodziewali się pracownicy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Tuż przed Wigilią w urzędzie pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Okazało się, że śledczych zainteresowała współpraca starostwa z zewnętrzną firmą prawniczą.

  Pojawiły się bowiem wątpliwości, czy udzielenie zamówienia publicznego odbyło się w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Agenci CBA zostawili pismo, w którym prosili o przygotowanie dokumentacji przetargu na obsługę prawną powiatu w 2015 roku.

  - Agenci w piśmie prosili o dokumenty związane z przetargiem, jednak trzeba sprecyzować, że przetargu nie było - informuje Alicja Jaworska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. - Zostało udzielone zamówienie dotyczące usług prawnych świadczonych na rzecz starostwa. Zamówienie dotyczyło zastępstwa procesowego przed sądami w 2015 roku oraz doradztwa w zakresie zastępstwa procesowego - dodaje.

  CBA nie odpowiedziało wczoraj na nasze pytania dotyczące dokładnych powodów przeprowadzenia kontroli w tarnogórskim starostwie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że CBA ma wątpliwości, czy udzielenie zamówienia publicznego nie powinno być poprzedzone przetargiem. Starostwo ustosunkowało się jednak do tej kwestii.

  - Zamówienie zostało udzielone zgodnie z odpowiednimi zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ wartość tego zamówienia nie przekraczała wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 tys. euro. Zastosowano procedurę zgodną z rozdziałem IV regulaminu udzielania zamówień przez komórki organizacyjne Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Rozdział ten stanowi, że w przedmiotowym postępowaniu należało dokonać analizy rynku oraz zawrzeć umowę z wybranym w jej wyniku wykonawcą. Postępowanie prowadziło Biuro ds. Obsługi Prawnej Starostwa Powiatowego - tłumaczy Alicja Jaworska.

  Zamówienie zostało udzielone Kancelarii Adwokackiej Aleksander Trzaska. Właściciel kancelarii jednocześnie pełni funkcję prezesa rady nadzorczej Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach SA. Założycielem spółki prowadzącej szpital jest powiat tarnogórski.

  Starosta Józef Burdziak zdecydował się nie wydawać oświadczenia w tej sprawie. Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym urzędu, jego zdaniem to tylko zwykła kontrola.


  *Sylwester w Katowicach 2015 z Polsatem PROGRAM + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze życzenia noworoczne 2016 KRÓTKIE SMS I ZABAWNE
  *Rolnik szuka żony ODCINEK ŚWIĄTECZNY 26 GRUDNIA
  *Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
  *Najpiękniejszy mural 3D w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA Poznaj historię

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CBA a nowe schronisko

   Wnerwiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To moze byc hit:) Ciekawe na jakich zasadach akurat to a nie inne stowarzyszenie bedzie obejmowało nowe schronisko. Moze jakiś przetarg? Panie Skrabaczewski, ładne logo córka zrobiła "Cichemu...rozwiń całość

   To moze byc hit:) Ciekawe na jakich zasadach akurat to a nie inne stowarzyszenie bedzie obejmowało nowe schronisko. Moze jakiś przetarg? Panie Skrabaczewski, ładne logo córka zrobiła "Cichemu Kątowi" i sporo kosztowało:)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kręcenie lodów

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Zasadniczo obsługa prawna kancelarii zewnętrznych w JST ma na celu wydojenie kasy miejskich ,bo wycena tych usług jest niewymierna , a korzyści dla decydentów wymierne opisywane przecież wysokie...rozwiń całość

   Zasadniczo obsługa prawna kancelarii zewnętrznych w JST ma na celu wydojenie kasy miejskich ,bo wycena tych usług jest niewymierna , a korzyści dla decydentów wymierne opisywane przecież wysokie koszty obsługi kancelarii prawnej w GPW ,UM Chorzowie mają przecież drugie dno !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   warunki zamówienia

   Wykonawca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Często warunki zamówienia zwłaszcza doświadczenie zawodowe jest ustawiane pod konkretna firmę.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama