Tychy: Jeszcze rok utrudnień na DK1. Duże opóźnienia w...

  Tychy: Jeszcze rok utrudnień na DK1. Duże opóźnienia w przebudowie

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak wygląda budowa estakady przy wjeździe do Tychów
  1/2
  przejdź do galerii

  Tak wygląda budowa estakady przy wjeździe do Tychów ©mat. prasowe

  Dziś w tyskim urzędzie ma dojść do spotkania władz Tychów z Tomaszem Sikorą, dyrektorem segmentu budownictwa infrastrukturalnego konsorcjum firm Polimex-Mostostal w Warszawie, w sprawie ostatecznego terminu zakończenia przebudowy drogi krajowej nr 1 w Tychach.
  - Żądamy harmonogramu rzeczowo-finansowego, z którego by wynikało, że inwestycja zostanie zakończona 30 czerwca 2014 r. - mówi Mieczysław Podmokły, zastępca prezydenta Tychów ds. infrastruktury technicznej.

  Termin ten został podany przez Polimex-Mostostal na początku kwietnia i miasto chce, by został dotrzymany. - Nie możemy pozwolić na dalsze opóźnienia w tej inwestycji - mówi Podmokły. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, rozpoczną się przygotowania do podpisania aneksu do umowy zawartej latem 2011 roku. Zgodę na taki aneks musi wyrazić Centrum Projektów Unijnych w Warszawie.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Koszmar na DK 1 w Tychach. Prace są opóźnione [ZDJĘCIA]


  Wczoraj na DK1 w Tychach, jednej z najważniejszych tras w regionie, zaczęło się wykładanie asfaltu na kolejnym odcinku.

  Tym razem jest to fragment od ul. Modrzewskiego do wiaduktu nad torami PKP. - Jeśli nie będzie przeszkód w postaci ulewnych deszczy, do końca miesiąca asfalt na tym odcinku ma być gotów i wtedy ruch będzie przełożony na drugą stronę - mówi Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

  Jak nas zapewnia, w tej chwili roboty na DK1 idą normalnym rytmem. Są ludzie, są maszyny. Jedynym problemem może być tylko pogoda.

  - Do takich prac musi być sucho, więc ulewne, długotrwałe deszcze mogą je spowolnić - mówi Agnieszka Kijas. W tej chwili do wykładania asfaltu przygotowywana jest druga strona odcinka, od granicy lasu do węzła z trasą ekspresową S1. Stara część już jest rozebrana i zaczęło się wykładanie kruszywa. Na tym odcinku jeździ się już po nowym asfalcie.

  Ruch po nowym asfalcie odbywa się też na odcinku od ulicy Przemysłowej do ul. Sikorskiego, druga część jezdni, dotąd używana, jest w tej chwili rozbierana. Częściowo rozebrany jest także most nad Potokiem Tyskim.

  Roboty postępują, widać, że drogowcy pracują, ale - jak mówi wiceprezydent Podmokły - ani tempo, ani zakres prac nie są satysfakcjonujące.

  Na plac budowy wykonawca wszedł jesienią 2011 r. Pierwszy etap miał być gotowy na 12 maja 2012, drugi - 8 listopada 2012. Pierwszy został oddany z 4-miesięcznym opóźnieniem, drugiego, mimo przesunięcia terminu na koniec 2012, nie ma.  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wioska

   as (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   4 lata remontów korki po 30-40 minut a wszystko to aby po remoncie przejechać drogę o 5 minut szybciej - Tychy miastem nieporadnym i niegospodarnym

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kpina

   Tomasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 34

   To są wolne żarty! Lista łapówkarzy przy tym przetargu musi być strasznie długa

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama