Ślub w powietrzu lub pod wodą? Tak, jeśli przekonasz...

  Ślub w powietrzu lub pod wodą? Tak, jeśli przekonasz urzędnika [NIETYPOWE ŚLUBY]

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ewa i Paweł przyjechali do Jaworzna na podwodny ślub aż z Zielonej Góry
  1/2
  przejdź do galerii

  Ewa i Paweł przyjechali do Jaworzna na podwodny ślub aż z Zielonej Góry ©Mikołaj Suchan

  Piękna biała suknia, długi welon i parkowa alejka pełna czerwonych róż. Słońce przebijające się przez liście drzew, śpiew ptaków. Która z pań nie marzy o ślubie w takim miejscu? Jednak zamiast tego na nowożeńców czeka zwykle ponure gmaszysko urzędu stanu cywilnego, odgłosy ulicy i problemy z parkowaniem. Zero romantyzmu. A przecież może być inaczej. W powietrzu, wodzie i pod ziemią. W parku, hotelu, ale także szpitalu i areszcie. Fantazji nam nie brakuje. Urzędnicy nie mówią nie, a przynajmniej nie wszyscy, choć prawo kwestii ślubów poza urzędem tak naprawdę nie reguluje.
  Ślub na bosaka? Kaprys, ale miły i symboliczny

  Do Mirosława Kańtora, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach, zgłosiła się para z prośbą, aby udzielił im we wrześniu ślubu w hotelu. Powód? Chcą sobie ślubować na bosaka.

  - Wzruszyli mnie. Ślub z gołymi nogami ma symbolizować, że do szczęścia nie jest potrzebne nic oprócz bycia razem. Zgodziłem się. Ceremonia odbędzie się w piątek, a więc w dzień, kiedy nie ma zbyt wielu ślubów - mówi Kańtor.


  Katowiczanie marzą o ślubie w westybulu Urzędu Wojewódzkiego. Nikomu jeszcze to się nie udało, bo można go wynająć tylko w niedzielę, kiedy USC nie pracuje. Za to kilka par pobrało się w niezwykle urokliwej scenerii parku Kościuszki. No i był też głośny na cały kraj pierwszy ślub w galerii handlowej. Jedni z jego powodu pukali się w głowę, inny zazdrościli. Impreza w Silesia City Center zgromadziła tłumy, które po uroczystości... ruszyły na zakupy.

  Chorzowianie lubią Park Śląski i jego piękną różaną aleję. Kochamy też Świerklaniec i Pałac Kawalera. Były też śluby pod wodą, w balonie i w samolocie. Bo niby dlaczego nie? Marzenia są przecież właśnie po to, aby je spełniać. Zaś ślub większość z nas bierze jednak tylko raz w życiu.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Dziwne, nietypowe, oryginalne śluby [ZOBACZ]
  Ślub w przestworzach? Możliwy, ale bezprawny


  Kopalnia? Najlepiej, jak jest zabytkowa

  W Zabrzu wśród nowożeńców od niedawna zapanowała moda na przyjęcia ślubne organizowane głęboko pod ziemią - w kopalni Guido. Do tej pory zorganizowano ich już kilkanaście.

  Pytano też o możliwość zawarcia tam ślubu, ale nikomu się to jeszcze nie udało. Pracownicy kopalni-muzeum są jednak na wszelkie nietypowe propozycje otwarci.

  W październiku 2012 roku w Guido oddano do użytku Komorę Badawczą nr 8. Piękne, zabytkowe pomieszczenie o sklepieniu niczym w starej katedrze. Miejsce urokliwe, niebanalne, choć nieco surowe. Kto pierwszy zawrze ślub właśnie tam? Wydaje się nam, że zbyt długo na ten dzień nie trzeba będzie czekać.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   CleaningCompany

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   He he, dziwactwa. Tak, dziwactwa to natura niektórych ludzi. My z narzeczoną, szalejąc podczas przygotowań do ślubu, skupiamy się raczej na innych aspektach tego dnia - choć także wizualnych. Na...rozwiń całość

   He he, dziwactwa. Tak, dziwactwa to natura niektórych ludzi. My z narzeczoną, szalejąc podczas przygotowań do ślubu, skupiamy się raczej na innych aspektach tego dnia - choć także wizualnych. Na pewno zaszalejemy i wybierzemy sobie coś z tych akcesoriów ślubnych http://slub-market.pl/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Górny Śląsk !

   opa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 18

   Kożdy mo jakeś odchyły.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Górny Śląsk !

   opa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 20

   Kożdy mo jakeś odchyły.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama