Lubliniec: Mundurowi pobiegli w Biegu Patrolowo-Medycznym...

  Lubliniec: Mundurowi pobiegli w Biegu Patrolowo-Medycznym [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Lubliniec: Mundurowi pobiegli w Biegu Patrolowo-Medycznym [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©arc. policji

  Już po raz drugi, policjanci z Lublińca, funkcjonariusze Służby Celnej, Straży Granicznej, strażacy, komandosi, ratownicy medyczni oraz ponad 50 uczniów klas mundurowych wzięło udział w biegu patrolowo - medycznym. Jednym z celów przedsięwzięcia było sprawdzenie zdobytych przez młodzież umiejętności.
  W biegu patrolowo - medycznym uczestniczyło 50 uczniów klas mundurowych. Wymienieni musieli wykazać się wiedzą dotyczącą funkcjonowania poszczególnych służb mundurowych oraz umiejętnością radzenia sobie w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.
  Na terenie strzelnicy wojskowej w Lublińcu , gdzie odbywała się impreza, podczas której przedstawiciele poszczególnych służb mundurowych sprawdzali zdobyte przez uczniów umiejętności praktyczne i teoretyczne związane z funkcjonowaniem danej formacji.


  Policjanci z "drogówki" weryfikowali znajomość przepisów i podstawowych zasad ruchu drogowego. Policjanci pionu prewencji zadawali natomiast pytania na tematy, które były omawiane na zajęciach w ciągu minionego roku szkolnego, a związane były między innymi z działaniem Policji, realizowanymi przez nią zadaniami oraz bieżącą działalnością tutejszej komendy. Stan wiedzy poszczególnych uczestników, dotyczący zagadnień wynikających np. z Ustawy o postępowaniu w sprawie nieletnich, Ustawy o Policji i innych przepisów był bardzo zróżnicowany.

  Jednym z elementów wczorajszej imprezy było także wyłonienie najlepszego policjanta, strażaka, żołnierza i ratownika. Spośród uczniów najlepszym stróżem prawa okazała się Jagoda Leszczyńska.  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzamin zawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlop macierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama