Pszczyna: 26-latka trzy razy wpadła w ręce policji, gdy...

  Pszczyna: 26-latka trzy razy wpadła w ręce policji, gdy prowadziła mimo zakazu sądowego

  Aleksandra Smolak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pszczyna: 26-latka trzy razy wpadła w ręce policji, gdy prowadziła mimo zakazu sądowego
  26-letnia kobieta trzy razy wpadła w ręce policji, gdy prowadziła samochód mimo sądowego zakazu. Komenda Wojewódzka Policji potwierdza, że to pierwszy taki przypadek w województwie śląskim.
  Pszczyna: 26-latka trzy razy wpadła w ręce policji, gdy prowadziła mimo zakazu sądowego
  26-letnia mieszkanka Woli w przeciągu niecałych pięciu miesięcy trzy razy została złapana przez policję, gdy prowadziła samochód mimo sądowego zakazu. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w naszym województwie.

  Wszystko zaczęło się w sierpniu od przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zbudowanym. Wówczas wolanka straciła swoje prawo jazdy na trzy miesiące. Miesiąc później, mimo zakazu, kobieta została zatrzymana w Bieruniu, do rutynowej kontroli. Wówczas zakaz prowadzenia samochodu został jej wydłużony aż do stycznia.

  Ale na początku grudnia na terenie powiatu pszczyńkiego wpadła w ręce policjantów po raz trzeci. Dlatego też 21 grudnia pszczyńska policja skierowała wniosek do Starostwa Powiatowego w Pszczynie o odebranie kobiecie prawa jazdy na stałe.

  Marian Biel, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, potwierdza, że wpłynął do starostwa taki wniosek, ale jak mówi, sprawa jest w toku.

  Nie wiadomo też, ile czasu upłynie, zanim decyzja o odebraniu 26-letniej kobiecie na stałe prawa jazdy, zostanie wydana. Wiadomo natomiast, że do wolanki zostało już wysłane pismo, w którym proszona jest o stawienie się w starostwie i wyjaśnienia sprawy.

  Zdaniem Biela, to nie pierwszy taki przypadek w województwie śląskim. St. sierż. Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego KWP w Katowicach jest jednak innego zdania. Do 29 grudnia 2015 roku w garnizonie śląskim podobny przypadek jak opisywany w Pszczynie, ani przypadki zbliżone nie miały dotychczas miejsca w województwie.

  Nie oznacza to jednak, że w naszym województwie nie ma kierowców, którzy stracili swoje prawa jazdy, bo prowadzili mimo wydanego im zakazu.

  Podinsp. Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, mówi, że od maja 2015 roku, czyli od wejścia w życie nowych przepisów aż 958 kierowców w województwie śląskim straciło swoje prawo jazdy.


  *Sylwester w Katowicach 2015 z Polsatem PROGRAM + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze życzenia noworoczne 2016 KRÓTKIE SMS I ZABAWNE
  *Rolnik szuka żony ODCINEK ŚWIĄTECZNY 26 GRUDNIA
  *Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
  *Najpiękniejszy mural 3D w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA Poznaj historię

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do 3x sztuka

   alex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, potwierdza, że wpłynął do starostwa taki wniosek, ale jak mówi, sprawa jest w toku." Ciekawi mnie ile ten tok...rozwiń całość

   "Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, potwierdza, że wpłynął do starostwa taki wniosek, ale jak mówi, sprawa jest w toku." Ciekawi mnie ile ten tok będzie trwał??? Może rok, może dwa. Czyli normalka!
   Szczęśliwego Nowego 2016 Roku - bez takich przypadków!!!

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama