Pióra, tiule i tańca do białego rana. Pamiętacie te...

  Pióra, tiule i tańca do białego rana. Pamiętacie te sylwestrowe bale sprzed lat?

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sylwester w Jastrzębiu sprzed lat
  1/16
  przejdź do galerii

  Sylwester w Jastrzębiu sprzed lat

  Panie w eleganckich sukniach, panowie we frakach, marynarkach. Sale przystrojone były serpentynami i setkami balonów. A na podwyższeniu orkiestra grała przeboje disco albo czasem jazz. Pamiętacie wspaniałe sylwestrowe bale sprzed lat? Te organizowane w legendarnym Bombaju w Rybniku albo na podświetlanym parkiecie w restauracji Tęczowa w Raciborzu?
  W tym roku tylko miasto Jastrzębie-Zdrój zdecydowało się zorganizować sylwestrową zabawę pod chmurką dla mieszkańców. Ci bawić się będą na placu pod kinem Centrum. Początek zabawy o godzinie 21.

  Sylwester w plenerze nie jest dla rybniczan, albo mieszkańców Raciborza. W tym pierwszym mieście przed laty organziowano wprawdzie takie zabawy, ale od dobrych sześciu lat tradycja nie jest kontynuowana. Sylwestrowa gala odbędzie się tylko w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
  W tym gmachu przed laty organizowano najpiękniejsze bale w mieście. Grała orkiestra, a panie w balowych sukniach wirowały na parkietach do białego rana. Potańcówki były także w boguszowickiej "Foce" czy legendarnym "Bombaju". Tłumy były także zawsze w domu kultury w Chwałowicach.

  Przez całe dekady raciborzanie witali Nowy Rok na placu Długosza. Potem miasto zaczęło organizować pokazy fajerwerków nad Odrą, ale i z tego zrezygnowano. Wielu raciborzan wspomina też wspaniałe, dawne sylwestry w kultowych, nieistniejących już restauracjach. Bawiono się m.in. w Tęczowej na ul. Długiej, gdzie był jedyny w mieście podświetlany parkiet.


  *Sylwester w Katowicach 2015 z Polsatem PROGRAM + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze życzenia noworoczne 2016 KRÓTKIE SMS I ZABAWNE
  *Rolnik szuka żony ODCINEK ŚWIĄTECZNY 26 GRUDNIA
  *Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
  *Najpiękniejszy mural 3D w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA Poznaj historię

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama