Paterman ma inną wizję Ruchu Chorzów, więc rezygnuje

  Paterman ma inną wizję Ruchu Chorzów, więc rezygnuje

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Janusz Paterman

  Janusz Paterman ©Marzena Bugała

  Janusz Paterman zrezygnował z zasiadania w Radzie Nadzorczej Ruchu Chorzów. Ten działacz związany był z Niebieskimi przez ostatnie 20 lat, ale teraz uznał, że nie podoba mu się to, co dzieje się ostatnio na Cichej i nie chce tego firmować swoim nazwiskiem.
  Janusz Paterman

  Janusz Paterman ©Marzena Bugała

  - Jestem w tej chwili w szpitalu u bliskiej mi osoby, która właśnie przeszła operację i nie bardzo mo-gę rozmawiać. Być może w sprawie mojej rezygnacji zwołam konferencję prasową, bo słyszę, że wywołała ona duże zamieszanie - powiedział Janusz Paterman, któremu nie podobał się ani pomysł radykalnego odmłodzenia drużyny lansowany przez prezesa Dariusza Smagorowicza w związku z dziurami w klubowej kasie, ani marginalizowanie roli odgrywanej na Cichej przez byłych zasłużonych piłkarzy Ruchu np. zmarłych niedawno Jerzego Wyrobka i Henryka Duszy.

  - O tym, że Janusz rezygnuje z działalności w Radzie Nadzorczej dowiedziałem się z gazety - stwierdził prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz. - Szanuję jego decyzję, ale to w niczym nie przeszkodzi w funkcjonowaniu klubu. Rada Nadzorcza, zgodnie z przepisami, powinna mieć minimum pięciu członków. W naszej zasiadało sześć osób, więc w świetle prawa, nawet po jego rezygnacji, dalej moża ona działać. Na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zamierzamy jednak uzupełnić jej skład i miejsce Janusza zajmie przedstawiciel miasta Chorzowa.

  Paterman, śląski biznesmen i restaurator, już w latach 90-tych był członkiem zarządu chorzowskiego klubu. Od czasu powołania w 2005 r. spółki akcyjnej i prze-jęciu przez nią Niebieskich był jej udziałowcem i członkiem Rady Nadzorczej. Kilka razy był bliski objęcia fotela prezesa Ruchu, a w 2009 r. zamierzał nawet zostać większościowym właścicielem 14-krotnych mistrzów Polski.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama