Ważne
  Projekt Korba 2013 [WEŻ UDZIAŁ]

  Projekt Korba 2013 [WEŻ UDZIAŁ]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Projekt Korba 2013
  1/2
  przejdź do galerii

  Projekt Korba 2013 ©ARC

  Chcesz wyjechać na ciekawe wakacje? Już w wakacje Korbowicze wyłonieni podczas warsztatów SEZAM będą mieli okazję wyjechać na kilkudniowy obóz szkoleniowy. POZNAJ PROJEKT KORBA 2013
  Warsztaty Sezam już dobiegły końca, ale nie dobiega końca rozkręcanie Korby. W czasie jednodniowych warsztatów młodzi liderzy i liderki ćwiczyli umiejętności miękkie, które są podstawą do przeprowadzenia ich własnych projektów. Pozytywna energia Korby oddziałuje nie tylko na młodych uczestników Korba nakręca również kadrę warsztatową.

  Szalenie ciekawe i podbudowujące jest doświadczanie tego, iż młodzież nie pozostaje obojętna na potrzeby ludzi w swoim najbliższym otoczeniu.
  Młodzi Liderzy potrzebują jeszcze trochę wiedzy, kilku umiejętności, zwiększenia wiary w swoje możliwości - ale to co najważniejsze już mają - motywację i chęć, by działać. A taka Chęć może wiele - mówi Dorota Nawalaniec - trenerka i tutorka.

  Właśnie dzięki takiej chęci powstała Korba. Chęci do zmiany oraz przekonaniu, że każdy dorosły czy nastolatek może pozytywnie przyczynić się do rozwoju swojej społeczności. Wystarczy dać mu szansę.

  Często słyszę, że młodzież jest coraz gorsza nie ma zainteresowań, pasji i ideałów. Nieprawda! A jeśli nawet tak się czasem zdarza to nie jest ich wina, to dorośli powinni wskazać im drogę i dać możliwości. Młodzież chce działać i ma wiele wspaniałych pomysłów, jeśli ktoś myśli inaczej - zapraszam na Sezam - mówi Krzysztof Dereń - trener i tutor.

  Korba jest właśnie takim drogowskazem. Dzięki opiece profesjonalnej kadry młodzi uczą się jak rozwijać swoje zainteresowanie wspierając jednocześnie społeczność lokalną. Czują się bardziej potrzebni, oraz rośnie ich wiara w siebie. Doświadczenia zdobyte w Korbie, ćwiczenie umiejętności miękkich sprawia, że w przyszłości mają większe szanse na rynku pracy. Korba to nauka umiejętności, kształcenie, praca przez zabawę - ale przede wszystkim - dawanie szansy młodym ludziom:

  Od pięciu edycji niezmiennie jestem bardzo poruszona tym, jak niezwykłych i pełnych energii młodych ludzi gromadzimy w Korbie. To ludzie gotowi na takie same wyzwania, jakie podejmują dorośli. To oczywiste, że mają nieco mniej doświadczenia niż ludzie dojrzali, za to z pewnością więcej energii i pomysłowości. Na Sezamie staramy się uczestnikom i uczestniczkom zaproponować aktywności, których raczej nie spotykają w szkole czy innych miejscach, w których bywają na co dzień. Chcemy, aby doświadczyli w Korbie czegoś innego i czegoś, co odpowie na ich wielką kreatywność i zapał. Dlatego pracujemy metodami warsztatowymi - ekipy budują zespołowo wieże z makaronu i pianek, słomek czy papieru, wcielają się w rozbitków na bezludnej wyspie, rozwiązują zagadki "rodem" z pradawnej Atlantydy i realizują mnóstwo innych nietypowych zadań. Wykorzystujemy także elementy pracy z ciałem (ruch, elementy technik teatralnych). Właśnie takie doświadczenia dają możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej i przetestowania własnych liderskich kompetencji - mówi Agata Otrębska - koordynatorka

  To nie koniec pozytywnych przemian! Już w wakacje Korbowicze wyłonieni podczas warsztatów SEZAM będą mieli okazję wyjechać na kilkudniowy obóz szkoleniowy.

  Czym jest Projekt Korba?

  Projekt KORBA został zainicjowany przez Fundację Rozwoju Społecznego DEMOS i jest jak dotąd realizowany w czterech województwach (śląskie, dolnośląskie, małopolskie i opolskie). Założeniem przedsięwzięcia jest rozwijanie kompetencji obywatelskich wśród liderów młodzieżowych w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (13-19). Aktywni młodzi ludzie zdobywają w ramach Korby umiejętności liderskie, które pozwalają im na podejmowanie ambitnych wyzwań oraz realizację nowatorskich działań we wszystkich zakątkach swojego województwa. W ramach Projektu KORBA zapewniamy kompleksową ofertę dla uczestników, w tym:
  1) udział w profesjonalnych warsztatach,
  2) fachowe eksperckie konsultacje,
  3) praktyczną realizację własnego projektu lokalnego
  4) komunikację pomiędzy liderami za pomocą moderowanej platformy internetowej.

  Więcej o projekcie na www.projektkorba.pl  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzaminzawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlopmacierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama