Doradcy finansowi z polecenia to przyszłość

  Doradcy finansowi z polecenia to przyszłość

  Artur Osak

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Doradcy finansowi z polecenia to przyszłość

  ©Shutterstock

  Rynek doradztwa finansowego w Polsce ewoluuje. Coraz więcej klientów interesuje się sytuacją finansowo - ekonomiczną w kraju i na świecie. Dzisiejszy klient firm doradczych jest dobrze zorientowany w produktach finansowych oraz świadomy wyboru doradcy finansowego. Wymagania stawiane doradcom finansowym są zatem coraz wyższe.
  Doradcy finansowi z polecenia to przyszłość

  ©Shutterstock

  W ostatnich miesiącach największe firmy doradztwa finansowego zanotowały duży spadek sprzedaży usług. Klienci doradców finansowych mają większe rozeznanie rynku niż jeszcze kilka lat temu oraz lepiej rozumieją mechanizmy oferowanych im produktów. Osoby sięgające po profesjonalną pomoc w zakresie finansów osobistych, weryfikują często w ten sposób swoją wiedzę zdobytą w Internecie lub przekazaną przez znajomych.

  Klient przestaje być zatem klientem masowym i słabnie oddziaływanie na niego czynnikami marketingowymi. Coraz częściej zamiast na reklamie klienci polegają na opiniach. W konsekwencji zamiast odwiedzać dostępne na każdej ulicy znane firmy z biurami typu front office wybierają doradców z polecenia.

  Z tego względu wzrasta udział w rynku doświadczonych, zazwyczaj działających indywidualnie doradców - do których klienci trafiają z rekomendacji polecenia.

  Ostatnie bankructwa firm doradztwa finansowego mocno nadwyrężyły zaufanie do tego typu instytucji wśród indywidualnych doradców. W konsekwencji samodzielni doradcy szukają wiarygodnego i stabilnego finansowo partnera. Doradcy coraz częściej trafiają do mniejszych firm doradczych. Z kilku powodów: przede wszystkim jest to stabilność finansowa firmy, niskie koszty operacyjne pozwalające na oferowanie wysokich prowizji dla partnerów, ponadto partnerzy posiadają pełną niezależność w działaniu.  - Wysoką efektywność finansową naszej firmy gwarantują niskie koszty stałe. Zamiast efektownych biur i nakładów na promocję wolimy oferować wyższe stawki naszym partnerom - mówi Magdalena Mrozowska wiceprezes zarządu Feniks Finanse Sp. z o.o.

  Każdy z nich działa pod własną marką, nie ma też klauzuli wyłączności. Nie do przecenienia jest też oferowane przez firmę wsparcie w postaci pomocy merytorycznej czy też bazy dokumentów bankowych wraz z codziennym mailingiem dotyczącym zmian w ofertach. Dla wielu partnerów firma jest wiarygodna, ponieważ dowiedzieli się o niej od osób, które, już z nią współpracują - mówi Tomasz Majer Dyrektor ds. Rozwoju i Sprzedaży Feniks Finanse Sp. z o.o.

  - Współpracując z Feniks Finanse mam dostęp do aktualnych ofert i dokumentów bankowych, Dodatkowo mam możliwość uczestnictwa w szkoleniach przypominających produkty i procedury w bankach,. Bardzo istotna jest też możliwość wymiany doświadczeń, analizy np. trudnego przypadku prawnego z fachowcami z branży, co również oferuje firma - mówi Małgorzata Jarmakowska, doradca finansowy, współpracująca z Feniks Finanse Sp. z o.o.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lokaty

   zack (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 30

   zazwyczaj sam staram sie znalezc odpowiedni produkt, stalo sie to tak z skokiem chmielewskiego, wlasnie u nich trafilem na calkiem oplacalne depozyty

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   coś w tym jest ale warto też samemu choć trochę orientować się w temacie.

   sylwia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 42

   dlatego moją lekturą ostatnio jest poradnik inwestowania a zwłaszcza artykuły jak ten:http://poradnikinwestowania.pl/lucro-zostac-czy-uciekac/ dotyczące długoterminowego oszczędzania.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama