A4 Katowice-Kraków: można już płacić kartami zbliżeniowymi...

  A4 Katowice-Kraków: można już płacić kartami zbliżeniowymi KartA4

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Od 4 stycznia kierowcy mogą zbliżeniowa płacić KartA4
  1/3
  przejdź do galerii

  Od 4 stycznia kierowcy mogą zbliżeniowa płacić KartA4 ©Olga Krzyżyk, mat. prasowe

  Od 4 stycznia kierowcy podróżujący A4 Katowice-Kraków mogą płacić kartami zbliżeniowymi A4. Karty te zastąpiły dotychczasowe abonamenty. Ma to ułatwić i usprawnić przejazd przez bramki Punktu Poboru Opłat. Kierowcy mogą kupić karty w sklepie internetowym bądź w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i w Balicach.
  Jeden impuls pozwoli na przejazd przez jeden Plac Poboru Opłat: w Mysłowicach lub w Balicach. Uprawnienia do przejazdów autostradą zapisywane będą na koncie klienta właśnie w postaci impulsów przypisanych do karty. Kierowcy mogą także sami zablokować kartę, na przykład w przypadku jej kradzieży. Impulsy sprzedawane będą też w pakietach. Kierowcy w dowolnym momencie będą mogli dokupić, czyli doładować daną kartę.
  Konto na stronie www.karta4.pl umożliwi każdemu użytkownikowi doładowanie karty, śledzenie dotychczasowych transakcji, liczby impulsów do wykorzystania, a nawet dat przejazdów przez konkretne bramki autostradowe.

  Dotychczas dla pojazdów kat. 2 i 3 sprzedawano jeden rodzaj abonamentów. Teraz będą karty dla czterech kategorii pojazdów: dla kat. 1 (samochody osobowe), osobno dla pojazdów kat. 2 i osobno dla pojazdów kat. 3 oraz dla pojazdów kat. 4. Kupując kartę lub doładowując ją, kierowca otrzyma jedną fakturę VAT, rozliczając się, nie będzie musiał każdorazowo księgować paragonu za pojedynczy przejazd.

  – Od kiedy uruchomiliśmy możliwość rozliczania się za przejazd koncesyjnym odcinkiem A4 przy użyciu kart flotowych i paliwowych, zauważamy, że forma ta cieszy się coraz większą popularnością. Wprowadzenie KartA4 to kolejny krok w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania kierowców– mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.


  *Niezapomniany Sylwester w Katowicach 2015 z Polsatem ZDJĘCIA + WIDEO
  *Zapadlisko na Rynku w Katowicach. Co się stało?
  *Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama