Procent dla piątki

  Procent dla piątki

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jest takie miejsce, gdzie wykuwają się talenty, a dla ludzi liczy się nie tylko ciało, ale i duch. To tu abecadła uczyła się słynna aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska i tu złapała bakcyla sztuki. Starsza część szkoły to zabytkowy budynek, w którym rozpoczęto naukę w 1910 roku, potem budynek unowocześniano i powiększano. Takie dziedzictwo zobowiązuje. Dlatego czechowicka Szkoła Podstawowa nr 5 należy do elitarnego Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła".
  Tylko dzięki swoim osiągnięciom może liczyć na procent od serca - czyli wpłatę części podatku na rzecz dzieci, które znalazły się w najlepszych rękach.

  - Pragniemy, aby nasza szkoła zapewniła uczniom jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju zainteresowań, by uczyli się w czystych i bezpiecznych salach lekcyjnych, a czas wolny spędzali na dodatkowych zajęciach sportowych, muzycznych, czy plastycznych - mówi Alicja Łach, dyrektorka SP 5 w Czechowicach-Dziedzicach.


  Dlatego rodzice, dyrekcja, nauczyciele starają się pozyskiwać na ten cel dodatkowe środki w rozmaity sposób. Jednym z nich jest uczestniczenie w Stowarzyszeniu "Przyjazna Szkoła", dzięki czemu "piątka" może pozyskiwać 1 proc. podatku przekazywanego organizacjom pożytku publicznego.

  - Osoby życzliwe naszej szkole od dwóch lat przekazują 1 proc. podatku na nasze konto - mówi dyr. Łach.

  Co się z tymi pieniędzmi stało? W czechowickiej "piątce" wróciły one do rodzin, bo wykorzystano je dla poprawy warunków nauki i wypoczynku dzieci.

  Z roku na rok podatnicy są bardziej hojni. W czterech ostatnich "akcjach PIT" stowarzyszenie zebrało łącznie ponad 3,7 mln zł od przeszło 100 tys. podatników! Najaktywniejsze szkoły uzyskały w ten sposób ponad 30 tys. zł.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama