Polska – Belgia 3:0, turniej kwalifikacyjny siatkarzy [GDZIE OGLĄDAĆ, RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV]

Andrzej Czekaj, TOK
Reprezentacja Polski siatkarzy walczy o awans na igrzyska olimpijskie
Reprezentacja Polski siatkarzy walczy o awans na igrzyska olimpijskie Sylwia Dąbrowa / Polska Press
W swoim drugim meczu w Berlinie w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro polscy siatkarze grali dziś z Belgią. Relację LIVE prowadził dziennikzachodni.pl. Polska wygrała 3:0 (25:20, 30:28, 25:19).

Polacy wygrali z Belgią 3:0 i awansowali do półfinału turnieju w Berlinie. W piątek zagrają w ostatnim meczu grupowym z Niemcami - godz. 20.00.

RELACJA LIVE

25:19 - Koniec!!!

24:18 - Jest meczbol.

22:16 - Jest dobrze!

20:16 - Belgowie mają czas.

18:16 - Wchodzimy w decydującą fazę seta.

16:14 - Druga przerwa techniczna. Było już tylko 15:14.

13:9 - Czas dla Belgów.

8:6 - Przerwa techniczna.

Trwa III set - jest 6:5.

Polska prowadzi z Belgią 2:0. Druga partia miała niesamowitą końcówkę, w której więcej zimnej krwi zachowali Polacy.

18:20 - hm...

18:19 - Znów przerwa dla Polski. Belgowie pierwszy raz prowadzą w II secie.

16:14 - Dwa punkty przewagi na przerwie technicznej.

14:13 - Teraz o czas prosi trener Polaków, Antiga.

13:10 - Lekki zastój.

11:6 - Wygląda to dobrze.

8:5 - I trzy punkty w zapasie na przerwie technicznej.

5:2 - Polska utrzymuje przewagę.

3:0 - Dobry początek II seta. Czas dla Belgii.

godz. 15.30 - Po niemrawym początku Polacy się rozkręcili i wygrali I seta 25:20.

25:20 - Jest pierwszy set!

22:18 - Blisko, coraz bliżej.

19:15 - Byle tak do końca seta.

16:13 - Druga przerwa techniczna.

14:10 - Znów blok i 4 punkty przewagi.

12:9 - Blok Polaków, trener Belgów bierze czas.

10:9 - Widowiskowa wymiana, Polska prowadzi.

7:8 - Przerwa techniczna.

6:5 - Jest lepiej.

3:5 - Na razie wyrównana walka i dwa punkty straty.

15.00 - Hymny za nami, a więc zaczynamy.

14.55 - Już niedługo początek meczu. Wygrana za trzy punkty da Polakom awans do półfinału.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz

Polacy berliński turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich zaczęli jak na aktualnych mistrzów świata przystało, czyli od zwycięstwa. Biało – Czerwoni wtorkowy mecz w Max – Schmelling – Halle otwierający ich zmagania zaczęli spokojnie. Może nawet za spokojnie, bowiem pierwsza partia toczyła się pod dyktando Serbów, którzy ostatecznie wygrali ją 25:22.

To było jednak wszystko, na co pozwolili Polacy rywalom tego dnia. Od drugiego seta Biało – Czerwoni prezentowali się na parkiecie dużo lepiej. Ciężar zdobywania punktów dla naszej kadry wzięli na siebie Bartosz Kurek i Michał Kubiak. Serbowie nie potrafili znaleźć sposobu na powstrzymanie tych siatkarzy. Najwięcej emocji wzbudził set trzeci. Był on najbardziej wyrównany. W końcówce seta więcej spokoju zachowała ekipa Stephana Antigi. Zresztą trenerowi Polaków również należą się słowa uznania. W kluczowym momencie meczu wpuścił na parkiet Marcina Możdżonka. Środkowy wniósł sporo ożywienia do gry naszej kadry i był skuteczny w atakach ze środka siatki. Ostatecznie Biało-Czerwoni zapisali na swoim koncie pierwsze turniejowe zwycięstwo. W ten sposób mogli w spokoju przygotowywać się do kolejnego meczu.

Takiego komfortu nie mieli za to czwartkowi rywale naszej kadry. Belgowie spotkanie z gospodarzami imprezy – Niemcami przegrali gładko (0:3). Wynik nie odzwierciedla jednak tego, jak emocjonujący przebieg miało to spotkanie. „Czerwone Diabły” jak nazywa się tą reprezentację nie zamierzały łatwo oddawać zwycięstwa. Ostatecznie jednak ekipa Dominique’a Bayensa musiała pogodzić się z porażką w setach 26:28, 19:25, 24:26. W czwartek Polacy muszą więc być przygotowani na ciężki mecz, bowiem tylko zwycięstwo przedłuży nadzieję Belgów na ich awans do półfinału turnieju w Berlinie.