Egzamin gimnazjalny 2013 [WYNIKI] Woj. śląskie średnio,...

  Egzamin gimnazjalny 2013 [WYNIKI] Woj. śląskie średnio, Siemianowice tragicznie

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Egzamin gimnazjalny 2013 [WYNIKI]
  1/2
  przejdź do galerii

  Egzamin gimnazjalny 2013 [WYNIKI] ©arc.

  Egzamin gimnazjalny 2013 wyniki: Tylko u nas dowiesz się, które miasta i powiaty z woj. śląskiego wypadły najsłabiej. Szczegółowe wyniki z poszczególnych szkół w poniedziałek
  Egzamin gimnazjalny 2013 wyniki: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała dziś średnie wyniki jakie uzyskane zostały z poszczególnych przedmiotów w szkołach gimnazjalnych województw śląskiego. Z jednych mamy nieco lepsze wyniki niż średnia krajowa, z innych - słabsze. Generalnie średni wynik w województwie śląskim oscyluje wokół średniej krajowej.

  Z języka polskiego średnia w naszym województwie wynosi 62,36 a krajowa średnia to 62 (krajowe wyniki są zaokrąglone do liczb całkowitych).
  Z historii i WOS-u średnia jest u nas 57,79 a w kraju 58. Z matematyki w śląskim jest 47,07, a w kraju 48. Z przyrody mamy 58,02 a w Polsce to 59. Język angielski na poziomie podstawowym w województwie to 64,10 a średnia krajowa - 63. Angielski na poziomie rozszerzonym u nas to 44,7 a w kraju - 45. Język niemiecki na poziomie podstawowym w województwie to 59,12 a średnia krajowa - 58. Rozszerzony niemiecki to 47,8 a średnia w kraju tylko 40.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2013 [KLIKNIJ I POBIERZ]
  Egzamin gimnazjalny 2013: [WYNIKI] A uczniowie z Częstochowy znali je wcześniej!


  - Generalnie dziewczęta w szkole podstawowej i gimnazjum miały wyniki nieco lepsze niż chłopcy. W tym roku z historii i matematyki trochę lepiej wypadli natomiast chłopcy - mówi Roman Dziedzic, dyrektor OKE w Jaworznie. - Wyniki są zadowalające, a najsłabiej wypada matematyka. Zawsze mieliśmy część humanistyczną nieco lepszą niż średnia krajowa, a część matematyczno-przyrodniczą nieco gorszą.

  Jeżeli chodzi o porównanie wyników w dużych, średnich i małych miastach oraz na wsiach, to w kraju najwyższa średnia jest w dużych miastach i spada w odniesieniu do coraz mniejszych ośrodków. We części wsi województwa śląskiego jest jednak inaczej. W niektórych przedmiotach wynik w szkołach wiejskich jest nawet najwyższy.

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 - ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYM SERWISIE EDUKACJA

  Powiaty ziemskie w naszym województwie, które mają wynik wyższy niż w dużych miastach, to m.in.: cieszyński, bielski, pszczyński, mikołowski. Jeżeli chodzi o słabe wyniki w miastach, to przodują w nich Siemianowice. Na osiem przedmiotów (łącznie z rozszerzonym angielskim i niemieckim) mają one w 5 przypadkach najniższy wynik w województwie. Powiaty cieszyński i raciborski mają z kolei bardzo wysokie wyniki z języka niemieckiego. Bielsko-Biała, Częstochowa i Gliwice znalazły się w gronie miast z najwyższymi wynikami. Oprócz Siemianowic, słabo z większych miast wypadły m.in. Ruda Śląska i Bytom.  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzamin zawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlop macierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama