Nowe tramwaje "Skarbki" obsługują już linię nr 21 z Sosnowca...

  Nowe tramwaje "Skarbki" obsługują już linię nr 21 z Sosnowca do Będzina [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na torach Zagłębia Dąbrowskiego można już oglądać nowe dwukierunkowe tramwaje typu Skarbek. Zakupione przez Tramwaje Śląskie wagony kursują na linii nr 21, tymczasowo łączącej jedynie Sosnowiec-Milowice z Będzinem.
  Nowe tramwaje "Skarbki" obsługują już linię nr 21 z Sosnowca do Będzina [ZDJĘCIA i WIDEO]
  1/7
  przejdź do galerii
  - Zakup dwunastu nowych, częściowo niskopodłogowych, dwukierunkowych wagonów jest elementem etapu II Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko - informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich SA.


  Moderus Beta MF 16 AC BD - bo tak fachowo nazywa się nowy tramwaj - posiada 8 silników trakcyjnych prądu przemiennego o łącznej mocy 400kW, środkowy człon wagonu jest niskopodłogowy (wysokość podłogi od główki szyny wynosi 350 mm), a udział niskiej podłogi w całej długości tramwaju wynosi 26%. Wagon będzie mógł jednorazowo przewieźć maksymalnie 198 pasażerów, w tym 46 na miejscach siedzących. Wagon wyposażony będzie w nowoczesne systemy informacyjno-emisyjne: 4 tablice o przekątnej 38" wyświetlające przebieg trasy, system emisji reklam, system monitoringu, a także elementy poprawiające komfort i bezpieczeństwo, w tym system smarowania obrzeży kół zapewniający cichą jazdę oraz rejestrator zdarzeń (tak zwaną czarną skrzynkę).

  Nowe tramwaje do niedzieli jeździć będą jedynie po Sosnowcu i Będzinie. Od poniedziałku, gdy zakończą się prace remontowe w Będzinie, kursować będą na pełnej trasie linii nr 21: Sosnowiec-Milowice - Będzin - Dąbrowa Górnicza Huta Katowice.


  *Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama