WOŚP 2016: Szkolny Patrol 18 Gimnazjum w Katowicach już...

  WOŚP 2016: Szkolny Patrol 18 Gimnazjum w Katowicach już zaczął zbiórkę

  Jan-Victor Landowski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  WOŚP 2016: Szkolny Patrol 18 Gimnazjum w Katowicach już zaczął zbiórkę
  1/30
  przejdź do galerii
  WOŚP cieszy się dużą popularnością, a chęcią niesienia pomocy zarażane są kolejne osoby. Dobrym tego przykładem jest działalność 13-letniego Marcina Władyki, który napisał do naszej redakcji list o organizowanym przez niego Szkolnym Patrolu.
  - Kiedy cztery lata temu odbył się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej, pomyślałem, że warto byłoby też zorganizować zbiórkę w mojej szkole podstawowej, ponieważ miała ona numer 21. W tym roku w szkolnej akcji brało udział osiemnaście osób, a jeszcze cztery lata temu było ich tylko pięć - powiedział Marcin Władyka.

  Od wielu lat WOŚP cieszy się niezmienną, dużą popularnością wśród Polaków. Teraz w organizację WOŚP-u zaangażowało się nowe, dobrze zorganizowane młode pokolenie.


  - Co roku w ramach szkolnego patrolu przedstawiana jest przez szefa katowickiego sztabu historia WOŚP-u i organizowany jest kurs pierwszej pomocy. Dodatkowo odbywają się konkursy oraz wyklejamy wielkie serce, które później jest licytowane na finale WOSP-u na Śląsku - wyjaśnia Marcin.

  Tegoroczna edycja szkolnego patrolu odbyła się w gimnazjum nr 18 w Katowicach, w ciągu czterech lat Marcin ukończył już podstawówkę i zaczął organizować szkolny patrol w swojej nowej szkole. Swoim optymizmem zaraził też swojego młodszego brata, 6-letniego Kubę, który to teraz zbierał pieniądze w byłej podstawówce swojego brata.

  W szkolnej zbiórce udział wzieli również inny uczniowie: Lilia Bujak, Vanessa Dziura, Asia Kmiotek, Oskar Kowalczyk, Bartek Łuczak, Dominika Mucha, Ola Ogierman, Wojtek Pawłowski, Paulina Skiba, Paweł Tatura, Mikołaj Fuchs, Wiki Chołuj, Julka Dziura, Emilia Reszka, Agata Kowalczyk i Marta Krzystolik.

  Uczniowie gimnazjum nr 18 włożyli nie lada wysiłek w organizację Szkolnego Patrolu. Swoje przygotowania, jak i samą zbiórkę udokumentowali na Facebookowym profilu Patrol Szkolny.

  *Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama