#TweetUpKPRM. Rafał Bochenek nowym rzecznikiem rządu Beaty...

  #TweetUpKPRM. Rafał Bochenek nowym rzecznikiem rządu Beaty Szydło

  Leszek Rudziński (AIP), Joanna Białek

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Premier Beata Szydło poinformowała w piątek wieczorem na Twitterze, że nowym rzecznikiem prasowym rządu zostanie Rafał Bochenek. Zastąpi na tym stanowisku minister Elżbietę Witek.
  Rafał Bochenek łączy umiejętności prawnicze z artystycznymi

  Rafał Bochenek łączy umiejętności prawnicze z artystycznymi ©fot. Bogdan Pasek

  - Do biało-czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy dołączy nowa osoba. To Rafał Bochenek, wychowanek Elżbiety Witek - oznajmiła premier Szydło na #TweetupKPRM.

  - Dla mnie to ogromna wyróżnienie pełnić funkcję rzecznika prasowego biało-czerwonej drużyny. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać nowemu wyzwaniu, choć minister Elżbieta Witek podniosła wysoko poprzeczkę - mówił nowy rzecznik.

  SYLWETKA | MA TALENT, KTÓRY PRZYCIĄGA LUDZI. ZACZAROWAŁ NAWET PREZESA PIS | KIM JEST RAFAŁ BOCHENEK?


  Prawnik Rafał Bochenek wszedł do polityki „kuchennymi drzwiami”. Od razu został konferansjerem w sztabie Andrzeja Dudy i zabłysnął podczas prezydenckiej kampanii wyborczej. Dla wielkiej polityki odkryła go jedna z najpotężniejszych dziś postaci w PiS – Beata Szydło.

  Sposób, w jaki młody prawnik prowadził w Wieliczce konwencję inaugurującą kampanię wyborczą PiS przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi – nietypową, bo w stylu amerykańskim: z orkiestrą, balonami, kotylionami i flagami – spodobał się wiceprzewodniczącej PiS tak bardzo, że poprosiła go o konferansjerkę podczas konwencji wojewódzkiej tej partii w Krakowie, a potem podczas konwencji głównej w Warszawie.

  Tam Rafał Bochenek zwrócił uwagę także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – Po konwencji zaprosił mnie do swej garderoby i pogratulował. Powiedział: „jest pan młody, kiedy pana zobaczyłem, obawiałem się, że może pan nie podołać, ale bardzo mi się podobało” – opowiadał.

  Przez dwa lata (do lutego tego roku) Rafał Bochenek zapowiadał prognozę pogody w TVP Kraków. Wcześniej – jeszcze jako nastolatek – prowadził tam przez kilka miesięcy program dla młodzieży „Bzik kontrolowany”. W obu przypadkach dostał się do telewizji z castingu. Pierwszą imprezą, podczas której wystąpił jako konferansjer, były wielickie eliminacje do konkursu Miss Polonia 2006. Dostrzegła go wtedy stylistka i producentka Iwona Radwan-Sado i poprosiła o prowadzenie konkursu piękności na szczeblu wojewódzkim. Od tego momentu Rafał Bochenek prowadzi konferansjerkę na licznych imprezach w Małopolsce, a w gminie Wieliczka i jej okolicach – niemal na wszystkich.

  CZYTAJ TEŻ | WOJCIECH KACZMARCZYK PEŁNOMOCNIKIEM RZĄDU DS. SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO I RÓWNEGO TRAKTOWANIA


  Został natomiast wiceprzewodniczącym Rady Powiatu i zaczął mówić głośno o sprawach, które jego zdaniem „idą nie tak”. Szybko okazało się, że podobną opinię w tych kwestiach ma większość radnych, także tych z klubu PiS. Skutkiem tego Rada Powiatu zaczęła być faktycznie organem kontrolnym wobec wielickiego starosty Jacka Juszkiewicza, a nie przytakującą mu we wszystkim jego grupą radnych. Rafał Bochenek uważa, że radni opozycyjni powinni mieć wpływ na to, co robi rządząca koalicja. – Przecież na nich też mieszkańcy głosowali, trzeba to uszanować. Wychodzę z założenia, że nie można nikogo szufladkować, trzeba popierać inicjatywy dobre dla ogółu, niezależnie od tego, kto je zgłasza - mówił.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda

   POdPIS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Dotychczasowa rzeczniczka po pierwszej tremie była zupełnie niezła

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzisięć srok za ogon

   Stanisław S. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Pan Bochenek przerabiał już funkcję radnego miejskiego, radnego powiatowego , prezentera pogody, konferansjera. Przed miesiącem został pełnomocnikiem wojewody małopolskiego do organizacji ŚDM....rozwiń całość

   Pan Bochenek przerabiał już funkcję radnego miejskiego, radnego powiatowego , prezentera pogody, konferansjera. Przed miesiącem został pełnomocnikiem wojewody małopolskiego do organizacji ŚDM.
   Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym było głośno w ostatnim roku nie tylko w prasie lokalnej;
   Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę
   DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu
   DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka)
   DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście?
   DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko
   DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić
   DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź
   DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę
   Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. PiS posiadający większość w Radzie Powiatu Wielickiego wybronił pazernego starostę.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Każdy orze jak może

   Lenie są bez srok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Skoro jedna sroka nie wystarczyła, by czesać wystarczającą kasę na życie, to Rafał Bochenek chwycił 9 dalszych, zresztą jak większość ludzi, którzy do czegoś doszli.
   Widać Stanisław S. nadal...rozwiń całość

   Skoro jedna sroka nie wystarczyła, by czesać wystarczającą kasę na życie, to Rafał Bochenek chwycił 9 dalszych, zresztą jak większość ludzi, którzy do czegoś doszli.
   Widać Stanisław S. nadal chciałby siedzieć sobie na jednym etaciku, obijać gruchę i narzekać na polskie dwa tysiące.
   DO ROBOTY!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama