WOŚP 2016: Policja ochroni wolontariuszy Wielkiej Orkiestry...

  WOŚP 2016: Policja ochroni wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jurek Owsiak z rękawicami Mike’a Tysona wystawionymi na aukcji
  1/2
  przejdź do galerii

  Jurek Owsiak z rękawicami Mike’a Tysona wystawionymi na aukcji ©Szymon Starnawski

  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wesprzemy wrzucając datek do puszki, płacąc kartą i biorąc udział w licznych aukcjach. W całym kraju odbędzie się mnóstwo imprez. W woj. śląskim najważniejszą zaplanowano w Sosnowcu. Policja ostrzega przed oszustami. Jednocześnie zapowiada, że będzie ochraniac wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  W niedzielę, 10 stycznia, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już po raz 24. W tym roku na jej rzecz kwestować będzie 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowano ok. 1600 sztabów, a kilkadziesiąt zlokalizowanych jest poza granicami Polski.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PROGRAM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM


  Karta w 39 miastach


  Najpopularniejszą formą dołączenia się do WOŚP są wciąż datki zbierane do puszki. Co ważne, wolontariusze nie mogą kwestować po domach - spotkać ich będzie można głównie na ulicach miasti w miejscach, w których będą odbywały się imprezy. Każdy z wolontariuszy - oprócz charakterystycznej puszki - musi mieć identyfikator ze zdjęciem i przypisanym sobie numerem.

  A co, jeśli zamiast gotówki macie państwo przy sobie kartę płatniczą? Też się przyda, choć tylko w 39 miastach. Już drugi rok podczas Finału WOŚP 300 wolontariuszy zostanie wyposażonych w przenośne, zbliżeniowe terminale płatnicze Banku Pekao. Pieniądze będzie można bezpiecznie przekazać, zbliżając kartę lub smartfon do czytnika. Jeśli kwota do podarowania będzie wyższa niż 50 złotych, zatwierdzą transakcję kodem PIN. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie wpłat w tradycyjny sposób, czyli przez włożenie karty do czytnika.

  Na terenie województwa śląskiego taka możliwość będzie w dwóch miejscowościach: w Wodzisławiu Śląskim oraz w Pawłowicach.

  - Taka akcja zrealizowana rok temu przyniosła skutek, który przerósł nasze oczekiwania. Dlatego bardzo się cieszymy, że ten pomysł będzie ponownie zrealizowany z jeszcze większym rozmachem w czasie 24. Finału - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.
  CZYTAJ KONIECZNIE:
  JUREK OWSIAK: NIKT NIE MOŻE ZABRONIĆ ZBIERAĆ PIENIĘDZY NA ORKIESTRĘ  Wspomóc WOŚP można też, wpłacając pieniądze... do bankomatu. W weekend, 9-10 stycznia, taką okazję stworzy ponad połowa bankomatów należących do sieci Euronet, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Na ekranie powitalnym użytkownik zobaczy grafikę ze znanym sercem fundacji oraz opcją „Wpłać darowiznę”. Po wybraniu tej opcji należy umieścić kartę płatniczą w kieszeni bankomatu, następnie wpisać kod PIN i kwotę przekazywanej darowizny. Za dokonanie transakcji Euronet oraz większość banków nie pobierają żadnych opłat ani prowizji.

  Specjalne skarbony WOŚP można też znaleźć m.in. w sieci sklepów Lidl, które są dostępne od 4 stycznia aż do dnia finału. Stałym elementem zbiórki WOŚP są aukcje. Na specjalnej stronie www.aukcje.wosp.org.pl każdy mógł wystawić swoją „rzecz od serca”.

  Licytacje już trwają, a największym zainteresowaniem cieszą się gadżety przekazane przez gwiazdy, wśród nich jest m.in. słynny czarny cylinder Slasha, za który trzeba zapłacić już przynajmniej 1 525 zł. Wczoraj o godzinie 14.00 na koncie WOŚP z samych licytacji było już 1 100 850 złotych.

  Dżem w Sosnowcu


  W całej Polsce odbędzie się wiele imprez i koncertów. U nas gospodarzem wojewódzkiego Finału jest Sosnowiec, a impreza odbędzie się na stoku narciarskim Górka Środulska. Największą gwiazdą koncertu będzie legendarny zespół Dżem, który wystąpi ok. godz. 18.30, ale zaprezentują się też m.in. Animators, Searching For Calm i Lenny Boycott.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WOŚP 2016: Policja ochroni wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

   teoretyczne państwo ... i krzyży kupa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Łaaał, policja będzie wykonywała ustawowe zadania!!!! To kolejny cud JP2 i panaPrezesa !!!!

   Cyt. z ustawy o policji:
   Art.1 pkt 2. Do podstawowych zadań Policji należą:
   1) ochrona życia i...rozwiń całość

   Łaaał, policja będzie wykonywała ustawowe zadania!!!! To kolejny cud JP2 i panaPrezesa !!!!

   Cyt. z ustawy o policji:
   Art.1 pkt 2. Do podstawowych zadań Policji należą:
   1) ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra;
   2) ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania; (....)

   Ciekawe czy napad na wolontariusza WOŚP z puszką byłby tak samo ścigany co napad na księdza niosącego utarg kolędniczy?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zobaczcie to!

   !!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Koniecznie zajrzyjcie dziś na kontrowersje.net! Wyliczenia, faktury, zdjęcia o działalności owsiaka!!!! Nie przegapcie!! To ważne!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie masz ochoty dawać na WOŚP to daj księdzu, proboszczowi, biskupowi lub prezesowi.

   yełop (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   I nie zapomnij złożyć u lekarza rodzinnego oświadczenia o treści:
   "Ja niżej podpisany -!!!- zabraniam stosowania na mnie i mojej rodzinie sprzętu zakupionego ze środków WOŚP. Przeciwko osobom,...rozwiń całość

   I nie zapomnij złożyć u lekarza rodzinnego oświadczenia o treści:
   "Ja niżej podpisany -!!!- zabraniam stosowania na mnie i mojej rodzinie sprzętu zakupionego ze środków WOŚP. Przeciwko osobom, które się nie podporządkują mojej woli wystąpię na drogę sądową. Zezwalam stosować jedynie sprzęt zakupiony przez Caritas i ojca Rydzyka"
   Kopię oświadczenia noś zawsze przy sobie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyludzacz klasyczny

   as (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Wlasnie - lepiej dac na Caritas niz na goscia co kreci prywatne lody na baranach i lemingach. A aparature winien zakupic budzet państwa, na co sciąha haracz. A caly WOSP to proteza ktoa podpdiera...rozwiń całość

   Wlasnie - lepiej dac na Caritas niz na goscia co kreci prywatne lody na baranach i lemingach. A aparature winien zakupic budzet państwa, na co sciąha haracz. A caly WOSP to proteza ktoa podpdiera sie sbeckie dziecie dla wlasnych interesow...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lekarz

   kowal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Takie stany jak twój można leczyć: wystarczy przestać przyjmować truciznę w postaci kaczych gazetek i telewizyjek. Zdrowy organizm sam pozbędzie się toksyn, ale w tym przypadku już chyba stężenie...rozwiń całość

   Takie stany jak twój można leczyć: wystarczy przestać przyjmować truciznę w postaci kaczych gazetek i telewizyjek. Zdrowy organizm sam pozbędzie się toksyn, ale w tym przypadku już chyba stężenie za duże...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo