Kompleks narciarski Beskid Sport Arena w Szczyrku odsłania...

  Kompleks narciarski Beskid Sport Arena w Szczyrku odsłania tajemnice. Tak będzie wyglądał

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Beskid Sport Arena w Szczyrku ma być otwarta w grudniu 2016 r.
  1/5
  przejdź do galerii

  Beskid Sport Arena w Szczyrku ma być otwarta w grudniu 2016 r. ©FOT. JAK

  Beskid Sport Arena w Szczyrku, do tej pory jedna z najbardziej tajemniczych inwestycji narciarskich w Beskidach, dzisiaj została oficjalnie zaprezentowana. Otwarcie w grudniu 2016 r. Stało się to podczas trwającego w Szczyrku Beskid Extreme Festiwalu.
  Naszym celem jest zdecydowane wyjście do przodu, zbudowanie ośrodka w pełni nowoczesnego - mówił podczas prezentacji Maciej Błach, prezes spółki Mosty Katowice, która buduje Beskid Sport Arenę.

  Dodał, że chcą, by mogli z niego korzystać narciarze początkujący oraz zaawansowani i żeby można było w nim rozegrać zawody pucharu interkontynentalnego.

  - Trasa nr 5, której jeszcze nie ma, ale mam nadzieję, że procedury administracyjne pozwolą nam wylesić brakujące 4 hektary, będzie spełniała wszelkie wymogi do homologacji, jeśli chodzi o slalom we wszystkich kategoriach, a jeśli chodzi o slalom gigant na pewno dla wszystkich kategorii juniorskich - dodał prezes Błach.


  Łączna powierzchnia Beskid Sport Areny wynosi 15 hektarów. Ośrodek docelowo będzie posiadał sześć tras narciarskich o łącznej długości 3,5 km i powierzchni 12 ha. Dla osób uczących się przygotowano komfortową trasę nr 2. Flagową trasą ośrodka będzie niebieska trasa nr 1 o długości 1,2 km.

  Jej atrakcją jest 50-metrowy tunel umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 5. Atutem kompleksu będzie całkowicie automatyczny system produkcji śniegu firmy Supersnow składający się z 30 stacjonarnych armat sterowanych stacjami pogodowymi. Kompleks posiada dwa zbiorniki na wodę o łącznej pojemności 11 tys. metrów sześć., wyposażone w systemy napowietrzania i chłodzenia. Dostawa wody została zapewniona poprzez wybudowanie przez inwestora 1,5 km wodociągu. Umowę na dostawę wody zawarto z bielską spółką Aqua.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama