Planetarium Śląskie: "Podróż Małego Księcia" z Buzkiem,...

  Planetarium Śląskie: "Podróż Małego Księcia" z Buzkiem, Hermaszewskim, Kupichą

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Podróż Małego Księcia" najnowszy seans w Planetarium Śląskim, zadedykowany Hospicjum Cordis w Katowicach, bawi dzieci i dorosłych. Znakomity pomysł, świetna realizacja, Jerzy Buzek Królem, kosmonauta Mirosław Hermaszewski - Zwrotnicowym.
  Autorami trafnej adaptacji słynnej książki Antoine de Saint-Exupéry są: wicedyrektor Planetarium Śląskiego Stefan Janta oraz dziennikarz Radia Katowice Jarosław Juszkiewicz. Głosów postaciom użyczyli przyjaciele Hospicjum Cordis, m.in. prof. Jerzy Buzek, gen. Mirosław Hermaszewski, Piotr Kupicha, Maciej Balcar, Ryszard Pawłowski, prof. Andrzej Barczak. Uczynili to nieodpłatnie.
  W rolę tytułową wcieliła się Magdalena Korczyńska, aktorka i lektorka.


  Po nieboskłonie Planetarium Śląskiego podróżuje tytułowy Mały Książę, mieszkaniec asteroidy B-612, w której wyjątkowe miejsce zajmuje róża. Kwiat jest kapryśny, dlatego Mały Książę rusza w drogę międzyplanetarną i spotyka wiele postaci, m.in. Króla, który wszystkim rozkazuje. W tę postać wcielił się prof. Jerzy Buzek. Autorzy scenariusza zgrabnie dopisali do jego roli podpowiedź, kim jest narrator, że chodzi właśnie o byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Jeśli nie po głosie, po tych podpowiedziach dorośli odczytają, że Zwrotnicowym jest gen. Mirosław Hermaszewski, bo oglądał Ziemię z Kosmosu, a Geografem himalaista Ryszard Pawłowski. No i kto może sprawniej liczyć gwiazdy, jeśli nie ekonomista prof. Andrzej Barczak?

  Animacja jest skromna, ale przemawiająca do wyobraźni młodego odbiorcy. Przy okazji podróży z Małym Księciem widz poznaje gwiazdozbiory i próbuje odczytać niebo, by powiedzieć za Antoine de Saint-Exupéry: miłość i dobroć są w życiu najważniejsze. Słowa uznania dla Rafała Drabka za dźwięk.

  Seanse z "Podróżą Małego Księcia", po weekendowej premierze, będą przez całe wakacje w czwartki o godz. 12 i niedziele o 12.30.  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzamin zawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlop macierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama